Zima na objednávku: úsporná & inovativní

Mrazák je skutečný mistr svého oboru. Vyrobí led, zchladí, zmrazí a uloží na později, aby vám pak s ledovým klidem mohl předestřít svou nabídku pro ta nejrůznější kulinární díla. Potřebujete-li prostor pro vaši úrodu, z důvodu lovecké vášně nebo vaříte a zamrazujete, pak jistě oceníte samostatnou mrazničku.

shutterstock_164644823-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: PHILCO

Šuplíková nebo truhlicová? Malá nebo velká? Pavel Šramota, produktový manažer PHILCO, sdílí své zkušenosti: „Šuplíkové mrazničky se většinou pořizují do bytů, truhlicové do obchodních objektů jako jsou restaurace či penziony anebo putují k větším rodinám. Při výběru mrazničky pamatujte, že je to spotřebič trvale připojený na zdroj energie, proto vždy dbejte na úspornost a energetickou spotřebu.“

Navíc energetická třída nepřímo určuje ještě jeden parametr a tím je akumulační doba. Ta definuje, jak dlouho vydrží vaše potraviny zmrazené, bude-li mraznička bez přísunu elektrické energie. Akumulační doba se odvíjí hlavně od izolace. Čím lepší energetická hodnota, tím lepší bývá izolace a tedy i vyšší akumulační doba.

I mrazáky mají novinky

Mnoho zákazníků dnes zajímají různé vymoženosti, které usnadňují práci se spotřebičem, jak informuje dále Pavel Šramota. Například světlo uvnitř mrazáku zpřehledňuje uskladnění potravin. Mrazáky vyšší třídy pak disponují LED světlem zabudovaným uvnitř. Zámek na mrazáku poslouží jako ochrana a pro bezpečnost dětí. U pultových mrazáků jsou to třeba panty, které udrží dveře v požadované poloze po otevření. Výjimkou už není ani No Frost technologie především u šuplíkových mrazáků. Stejně tak obavy z hlučnosti jsou už dávno překonané, dnešní mrazáky se pohybují na úrovni hluku kolem 40 dB.

Pavel Šramota dále radí: „Znáte mrazicí tác? Tato speciální výbava vám umožní poklást například jahody, knedlíky či houby vedle sebe, zmrazit tak, aby se „nepřilepily“ k sobě, a teprve pak uložit do sáčku či nádoby. Funkce rychlé zmrazení je velkou výhodou při velkých nákupech, kdy se sníží teplota uvnitř mrazáku na několik hodin, potraviny se rychleji zamrazí a neohrozí tím už zmrzlé potraviny.“

Nové mrazáky budou komfortní…

„Především jde o to zlepšovat komfort používání spotřebiče. Často se stává, že po otevření mrazáku zjistíte, že z něj ještě něco potřebujete vybrat, ale při veškeré snaze se dveře dobrovolně neotevřou. Tento fyzikální jev lze snadno vysvětlit. Otevřením dveří se dovnitř dostane teplý vzduch, který zmenší svůj objem a vznikne podtlak, který zabraňuje znovuotevření prostoru mrazáku. Nové chytré mrazáky již mají zabudovaný vyrovnávací mechanizmus tlaku přímo v těsnění, což umožní pohodlné otevírání dveří i několikrát za sebou. Další technologický posun se týká pracovního rozpětí teplot. Většina mrazáků pracuje i při teplotách pod nulou, ale chladné prostředí namáhá kompresor a může se stát, že chladicí systém nebude pracovat správně nebo přestane úplně mrazit. Nové mrazáky PHILCO (na trhu jaro 2017) budou dobře fungovat i při teplotě –15 ˚C,“ prozrazuje Pavel Šramota.

Mraznička na míru…

Dnes už není problém pořídit si mrazničku přesně podle požadavků. Nabídnou velikost, jakou potřebujete, design, který zapadne do vaší kuchyně, můžete si je kombinovat s chladničkou, umístit kam potřebujete, poskytnou drobnější a štíhlejší rozměry na menší zásoby nebo kabinu pro jelena a přitom všechny spotřebují jen minimum energie.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

8.12.2016 4:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist