Žijete na jihu ? V Budějovicích, v Krumlově nebo třeba v Jindřichově Hradci, Strakonicích…

Deregulace nájemného, jinými slovy jeho zdražování, se pomalu stává realitou a postupně jej pociťují lidé v různých koutech republiky. V průběhu měsíce srpna by mělo dojít ke zvýšení cen v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Strakonicích. V Písku již lidé platí o 27 % více. V Praze je v současné době standard 48 Kč za metr (dříve 37 Kč, nárůst o 30%).

Na podobnou situaci se musí připravit uživatelé státních bytů v Táboře, kde se od začátku příštího roku očekává zdražení o necelých 25 %.

Díky současné připravované reformně veřejných financí, kterou teprve musí schválit parlament, se tak rapidně zvýší nezbytně nutné výdaje  a sociálně slabší lidé či rodiny se mohou ocitnou v problematické situaci. Zvýší se nájemné, reforma financí způsobí navýšení cen potravin, zavedou se přímé platby u lékaře, léky budou dražší a platit se má i za vystavení receptu.

Společně s tím se již snížily daně těm, kteří mají výrazně nadprůměrné příjmy a to až o polovinu, a naopak se daně zvedly těm, kteří patřili do nejnižší a nižší příjmové skupině.

Po roce 2010 by mělo dojít ke zvýšení DPH u nemovitostí, což způsobí zvýšení cen bytů.

Jaroslav Zákolanský
Foto red.
14.8.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist