Žehlení unavuje? Nesmysl! Stačí na to jít správně!

Kupa nevyžehleného prádla je vaší noční můrou? Tak s ní zatočte! Stačí k tomu několik kroků, které vám zajistí klidný spánek.

Jak na ulehčení žehlení?

Zejména tím, že budete kupovat materiály, které žehlení nepotřebují. Krepové povlečení (nabízí Jysk), košile ze samožehlících materiálů, které jen pověsíte na ramínko. To stejné se týká dámských blůz nebo společenských kalhot.

Někdy žehlit musíte. Ale snadno a rychle. Stačí prádlo pro žehlení dobře připravit, mít dobrou žehličku a prkno.

Jak připravit prádlo na lehčí žehlení?

Základem úspěchu je prádlo hned po doprání pečlivě rozvěsit. Co nejvíce využívejte možnosti sušení venku, kde proudící vzduch vyrovná nerovnosti na prádle za vás.

Jakmile prádlo posbíráte, hned poskládejte a uložte nebo pověste do skříně ty kusy, které žehlit nebudete. To prádlo, které se žehlení nevyhne, dejte do koše na žehlení.

Ostatní už závisí na žehličce, prknu a vaší pozici

Předpokladem lehkého žehlení je těžká žehlička. Jde o gravitaci. Těžká žehlička bude dobře a stále tlačit na žehlenou plochu, prádlo bude lépe vyžehlené a vy méně unavení. Rozhodně se nebojte manipulace s těžší žehličkou.

Pokud zachováte výškovou vzdálenost mezi vaším loktem a žehlicím prknem okolo 30 cm, ruka vás bolet nebude. Naopak. Kvalitní žehlička bude po prádle dobře klouzat, ale přitom stále dobře tlačit. Vhodná žehlička je ta, která má více než kilo. Planeo elektro má různorodou nabídku žehliček, včetně těch s generátorem.

Nepodceňujte žehlicí prkno

Mnoho lidí stále žehlí na stole nebo na kuchyňské lince. A to je neskutečně nepohodlné. Žehlicí prkna jsou výškově nastavitelná a navíc mají bezpečné odkládací plochy. Jestliže je vám líto peněz za žehlicí prkno, může vás Lidl přesvědčit o tom, že velký výdaj nebude nutný.

15.2.2018 11:14 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist