Ze staré stodoly vzniklo bydlení s fantastickým výhledem do údolí Jizery

Podívejte se na proměnu staré, nepotřebné stodoly, která dostala druhu šanci a stala se luxusním domovem pro rodinu s dětmi. Skoro rozpadlé stavení v sobě kloubí moderní prvky se starými, aby společně podtrhly krásu unikátního prostoru. 

4hlavni-obytny-prostor-vyhled-na-hrebeny-hor-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Pavel Nalezený

Možná se vám bude zdát neuvěřitelné, že v dnešní době, kdy si lidé pořizují nové, moderní a energeticky úsporné domy, se najde někdo, kdo se rozhodne investovat do rekonstrukce staré stodoly. A ještě víc vás možná překvapí, až uvidíte, jak pěkné bydlení vzniklo.

Majitele uchvátila zahrada a výhled

Manželský pár si uvědomoval, že svažitý pozemek situovaný na jih se zahradou plnou vzrostlých stromů se neshání snadno. A proto když zjistili, je něco takového prodej, neváhali ani chvíli. Vždyť tak krásné výhledy, jaké nabízela stodola nad dramatickým údolím řeky Jizery v obci Benešov u Semil, nemá jen tak někdo.

A tak se jejich budoucím domovem stal objekt z roku 1947, usazený na hlubokých kamenných základech. Jeho mansardový krov s ležatým hřebenem je výšce celých 10 metrů.

A jak tenhle dům funguje?

Zásluhou architektů ze Studia Raketoplán Pavla Nalezeného, Jakuba Adamce, Jana Vondráka a Jana Macha vznikla stavba, která má na jihu má vlastně čtyři patra a je velmi otevřená. Dole jsou garáž a letní kuchyň, o patro výš tělocvična pro jogíny nebo snad koncertní pódium, ale hlavně jakýsi zastřešený dvůr, k němuž přiléhají šikovná dílna a prádelna.

Ze dvora vedou schody nahoru a tam čeká návštěvníky překvapení! Je tam zvýšené zápraží na dřevěném roštu, na které od západu proudí sluneční svit velkým otvorem ve střeše. Vzniklo tak ideální místo pro trávení romantických večerů.

Dalším místem jako stvořeným pro příjemné posezení je venkovní terasa s letní kuchyní. A co teprve oplocená zahrádka s ovocnými stromy, kde se dá sedět a pozorovat hladinu rybníčku.

Uvnitř jsou rustikální kuchyň a obývák s krbem

Vraťme se ze zahrady zpátky na zápraží. Můžeme odtud vstoupit do podélné chodby s odkládací skříní a lavicí, spižírnou a toaletou a pokračovat dál jižním směrem do obytné haly. Plápolá tu oheň rodinného krbu a zahřívá rozlehlou místnost s výhledem na nedaleký Skuhrov, Vrchy, Stránsko a Kamenec.

Velkorysá kuchyň se starožitnou jídelnou okouzlí i ty nejnáročnější hosty. Přespat mohou v hostinském pokoji o patro výš nad ložnicí pána a paní domu, kde se nachází soukromá zóna s veškerým příslušenstvím.

 

30.8.2021 4:26 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist