Zbavte se stresu! Omalovánky pro dospělé jsou hitem!

Není snadné dát sbohem stresu, číhá na nás na každém kroku. V zaměstnání máme plné ruce práce a se zajištěním chodu rodiny i domácnosti jakbysmet. Proto je tak důležitý odpočinek. Zkuste to nad omalovánkami. Půjčte si od dětí pastelky a vraťte se zpátky do dětství…

Pravá nebo levá?

Jak všichni víme, náš mozek je rozdělen na levou a pravou hemisféru, každá z nich má odlišnou specializaci a dejme tomu i jiný pohled na svět, ale i přes tento fakt tvoří funkční celek. Levá část našeho mozku má na starost zpracování získaných poznatků i vědomostí, její funkce a procesy jsou podmíněny logice, v této hemisféře se neustále něco třídí, analyzuje a utvářejí se názory.

Pravá dává řád emocím a duševní činnosti, umožňuje nám snít, ale také znázorňuje naše touhy, přání a životní vize spolu s představami. Díky ní nám sluchové a vizuální podněty dávají smysl. Bylo také zjištěno, že pokud zaměstnáváme levou hemisféru, tak ta pravá má něco jako dovolenou. Tento poznatek platí samozřejmě i obráceně.

Jak vyzrát nad slabými stránkami? Odpověď najdeme v našem mozku!

Vědci se shodují, že ty oblasti, pro které máme vlohy, nebo chcete-li talent, jsou výsledkem toho, že více zaměstnáváte tu část mozku, která drží nad konkrétními schopnostmi hlavní slovo. Podle expertů by tedy mělo stačit, chceme-li zmírnit naše slabiny, začít více používat druhou polovinu mozku.

Existuje několik cvičení, jež vám pomohou danou část mozku zatěžovat. V rámci speciálních testů můžete také zjistit, která mozková hemisféra je ve vašem případě ta dominantnější. Například relaxační omalovánky stimulují tu pravou.

Ukradněte vašim dětem pastelky!

Na první pohled jsou stejné jako ty, co vykreslují naši nejmenší, jakmile se ale podíváme pozorněji, všimneme si podstatné změny, která se týká obrázků a symbolů. Nejčastěji se o pozornost hlásí mandaly, mistrné kresby evokující secesní díla slavných malířů, nebo motivy ze světa rostlin či zvířat, které budí samy o sobě relaxační myšlenky. Nastartujte vaši představivost, vezměte do ruky pastelky a ponořte se do světa barev, jež samy o sobě umí ovlivnit momentální náladu nebo nám z myšlenek vytáhnout nejednu vzpomínku.

Tento hit si poměrně rychle získal popularitu a dnes se tímto způsobem relaxuje, dá se říci každý druhý. Pokud o tomto fenoménu slyšíte prvně, neváhejte si to vyzkoušet. Na internetu najdete mnoho předloh, které si můžete vytisknout a následně povolat do služby pastelky. Na sociálních sítích se dokonce v uzavřených skupinách debatuje i na toto téma, skalní fanoušci si vzájemně ukazují své omalovánky a dovedou zapáleně komentovat o tom, proč zrovna vybrali danou barvu, nebo si radí, jakou kombinaci odstínů by měli použít, aby výsledný dojem budil kladné emoce.

Tip Living.cz: Na cenově dostupné omalovánky pro dospělé jsme natrefili v obchodní síti Levné knihy.

Udělejte si chvilku času při sobotní kávě, vezměte si omalovánky a popusťte uzdu fantazii. Uvidíte, že vás takto strávená půlhodina dokonale zregeneruje a na tento malý únik z reality se začnete těšit.

Popovídejte si o příjemných věcech v největší diskuzi na forum.living.cz.

Text: Lenka Zelnitisová
Foto: Pinterest.com, Grada

25.2.2016 4:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist