Závěsy změní vzhled a styl vašeho pokoje

Okenní závěsy jsou jednoznačně prvkem, který dodá každému interiéru na útulnosti a zkrášlí jej. V přízemních bytech a v domech, které jsou stavěny blízko sebe, zachovají také intimitu místností a ubrání je před zvědavými pohledy zvenčí. Jsou dokonce výrazným vylepšením pro celkovou akustiku bytu, podobně jako třeba koberce.

136653-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Závěsy mají tu jednoduchou moc kompletně změnit vzhled vašeho pokoje. Materiályvzory, které zavěsíte u vás doma na oknech, nejsou o nic méně důležité než malba stěnpokoji anebo pohovka, kterou do něj pořídíte.

V interiérech klasicky pojatých se závěsy běžně kombinují se záclonami. V interiérech moderních se velmi čile sžívají s jiným druhem zastínění, nejčastěji s interiérovými žaluziemi.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie záclon a závěsů.

Luxusní vyšívané závěsy jsou ideální příležitostí pro dekorování a zastínění romanticky zaměřených místností, například ložnic. Takovou zajímavou látkou vhodnou k tomuto účelu může být například bavlněný materiál s výšivkou anebo již hotový závěs s otvory na zavěšení vyrobený z polyesteru. Na výběr jsou v tomto směru nejrůznější barevné kombinace.

Stále hrají ve výběru vzorů prim pruhy a proužky, a to v různých šířkáchbarvách. Trendové jsou výrazné pastelové barvy, pro příklad uveďme lososovou, broskvovou, červenou ale i modrou. Zcela patrný je odklon od minimalismu. Vzory směřují celkově k menším a na řadu přicházejí hlavně závěsy s nešpinivými úpravami anebo utkané z vláken Trevira CS. Ty jsou dokonce nehořlavé.

Na léto budou velmi vhodné závěsy přírodní, například závěs Louise z kolekce Provence, ze 60% len a ze 40% bavlna s viskózovou výšivkou. Ten zcela jistě dokáže proměnit vás interiér na příjemné místo s nádechem jihofrancouzské oblasti provoněné levandulí.

Některé typy závěsů, takzvané těžší, mohou v interiéru doslova posloužit jako umělecké dílo. Moderního vzhledu ve svém bytě naopak dosáhnete využitím závěsů s černo – bílými širokými pruhy, ačkoli byste to možná ani nečekali. Na dramatičnosti a okázalosti získá vás obývací pokoj nebo hala, když použijete zvlášť dlouhé závěsy, které budou ještě notný kus splývat nejen z oken, ale i na podlaze. Bohatě řasené závěsy dodají interiéru vzhled místností ve viktoriánském stylu.

Nejen, že závěsy dokážou změnit vzhled a styl pokoje, dokážou jej také opticky prodloužit. Efektu prodloužení místnosti dosáhnete díky takovým závěsům, které mají horní široký pruh látky v jiné, ideálně světlejší barvě, než je spodní většinová část závěsu, který sahá až k podlaze. Toto řešení je ideální pro místnosti, u kterých chcete docílit efektu optického zvýšení stropu.

Zcela nelze vyloučit ani možnost kombinovat závěsy s textilními roletami na oknech, chce to pouze kombinovat vhodné materiály, správné barvy a patřičné vzory. Krásnou dekorační perlou na efektních závěsech jsou buďto šité úvazy z barevně i materiálově ladících látek anebo dekorační spony nejčastěji vyrobené z kovu.

V článku „Oblékáme interiér“ jsme také věnovali patřičný prostor závěsůmzáclonám, stejně jako v dalším našem článku s názvem “Záclony a závěsy zútulní váš domov.

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: homedit.com, channel4.com.

4.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist