Zauvažujte nad krbovými kamny

Je to v podstatě velmi jednoduché. Důležité pouze zůstává, zdali je ve vašem domě komínová šachta, na kterou se můžete napojit. A pokud ano, tak pak už zbývá jen vybrat si ten správný model krbových kamen. Ta se mohou stát příjemnou alternativou za konvenční krb, jehož zbudování může být někdy problematické či přímo neřešitelné. Získáte teplo a třeba i komfort otevřeného ohně.

125841-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud se rozhodnete pro krbová kamna, pak se rozhodně vyplatí pořídit si kamna od osvědčeného výrobce, který disponuje nejen kvalitním zbožím, ale také odborným personálem. Kamna jsou přeci jenom velkým rozžhaveným kusem kovu, ve kterém hoří oheň a kontakt s ním a nebo jakýkoliv defekt může mít opravdu fatální následky. Platí to zvláště v případě, kdy máte doma malé děti nebo problematicky mobilní, např. staré spolubydlící.

A čím se topí? Není problém získat kamna s tradičním spalováním dřeva či uhlí. A dřevo dokáže příjemně vonět.

A k čemu vám kamna mohu být?

Získáte příjemný zdroj tepla a teplo ohně je jiné, než např. teplo teplovodního ústředního topení. Krbová kamna se mohou stát důležitým a hlavně také levným spoluúčastníkem tepelné pohody v zimních měsících a v topné sezóně a snížit náklady na vytápění stejným způsobem, jako to umí krbové vložky.

TIP:
ptejte se prodejce na možnost napojit krbová kamna na rozvod teplovzdušného vytápění.

Krby – inspirativní fotogalerie

U krbových kamen můžete také strávit příjemné relaxační chvíle, podobně jako u krbu a vybrané modely, např. krbová kamna STÛV 30 od firmy STÛV  nabízejí možnost otevřeného ohně přímo v interiérů a tedy třeba také grilování masa. A to je komfortní.

Red.
Foto SEMACO, TIP spol. s r.o, Jotul, A-Z KRBY

1.10.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist