Kdo zaujal na 21. ročníku Designbloku a odnesl si cenu?

Jako každý rok jsou některá jména a značky téměř samozřejmostí, nad kterou spokojeně pokývnete hlavou, a jako každý rok se objeví něco příjemně překvapivého. Letos třeba – alespoň pro mne – skvělá mobilní jednotka Hideanseek či mladý český designér Jiří Krejčiřík. Ano, ocenění získali…

10_exterier_hideandseek-2-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Designblok

Ceny byly na závěr celé přehlídky rozdány v jedenácti kategoriích mezi nejlepší produktové novinky, svítidla, nábytek, bytové doplňky, ale byly připravené i pro nejlepší módní kolekce a šperky. Pokud chcete vědět přesně, kdo dostal za co, najdete pod textem přehlednou tabulku kategorií a vítězů.

V úvodu zmíněná mobilní jednotka pro bydlení v úhledném minimalistickém stylu zaujala i porotu, dokonce natolik, že jí mimo dané kategorie udělila cenu za Mimořádný počin. Také Jiří Krejčiřík se prosadil, jeho kolekce nábytku Eclecticism – ručně dělané precizní stoly Kalokagathia a Odyssea byla vybrána jako Nejlepší novinka designéra. Nepřekvapivě opět bodovala mezi výrobci za instalaci česká značka Ton a mezi svítidly studio Dechem.

Při troše dobré vůle si každý mohl na pražské výstavišti v prostorách, které Designblok obsadil, najít něco „svého“. Úroveň byla – podobně jako exponáty – velmi různorodá, ale tak už to na těchto akcích bývá, protože slovo dostávají ti prověření, i nováčci, kteří teprve do dravého světa designu vstupují.

Každoročně Designblok bohulibě podporuje také neziskový nebo charitativní projekt. Letos se dostalo na organizaci Elixír do škol, která podporuje kolegiální vzdělávání pedagogů a soustředí se na kreativní výuku fyziky a digitálních technologií. Právě ona totiž v rámci slavnostního zakončení převzala šek na 100 000 Kč z vybraného vstupného.

Proběhla také speciální tanečně-oděvní performance, ve které Liběna Rochová a Lukáš Musil představili novou část projektu NADOTEK pro organizaci DEBRA, pomáhající pacientům s nemocí motýlích křídel.

Do galerie kromě ukázky prací některých oceněných přidáváme i ty, kteří sice cenu nedostali, ale něčím zaujali a mohli by se vám líbit.

 • Nejlepší kolekce nábytku: Javorina / Vrtiška & Žák, židle Lopa a Tuba; Lucie Koldová, kolekce stolů XX
 • Nejlepší kolekce bytových doplňků: Tititi / dřevěné objekty
 • Nejlepší kolekce svítidel: Dechem / svítidla Stratos a Kono
 • Nejlepší kolekce šperků: Želé / kolekce Autenticita
 • Nejlepší novinka designéra: Jiří Krejčiřík / kolekce nábytku Eclecticism
 • Nejlepší novinka výrobce: M&T Manufacture / kliky Magnetic
 • Nejlepší instalace výrobce nebo prodejce: Ton
 • Nejlepší instalace designéra a designérského studia: Herrmann & Coufal
 • Nejlepší školní prezentace: Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze / projekt StudioloRoboticoR.U.R.
 • Mimořádný počin mimo kategorie: Hideandseek / mobilní jednotky
 • Nejlepší vystavená módní kolekce: Tereza Rosalie Kladošová / nové modely kolekce Merino Recycle
  na týdnu designu v Miláně
29.10.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist