Zateplete si podzim

Zateplovat lze různými způsoby nejen tak, že zatopíte na maximum. Tak třeba polštáře mají úžasnou moc. Doladí, zpříjemní a ano, zateplí. Čím víc, tím lépe.

1west48265102187_6b7aa03453_o-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Westwing

Hlavní je pohodlí

Obvykle polštáře najdeme na sedacím nábytku, nějak se předpokládá, že doladí a sjednotí barevně interiér, barva polštářů se už předtím v bytě objevila na židlích, poličce či aspoň u nádobí či dalšího bytového textilu. To je v pořádku, polštář skutečně má tu moc doladit a také za celkem málo peněz pozměnit náladu a vzhled vašeho příbytku. Je však mnohostrannější a jeho původní poslání je rozmazlovat.

Hodí se pod hlavu i jako opěrka zad, k povalování na posteli, gauči i podlaze, k sezení tamtéž, k objímání, zahřátí… A co vlastně máte proti polštářovým bitvám?

Tisky stále frčí

Polštář by měl něco vydržet, je proto úžasné, že se do obliby vrátily praktické tisky s převážně geometrickými vzory. Bavlna se snadno udržuje a drobná geometrie nějaký ten malý flíček spíš dovedně ukryje, než zdůrazní. V obchodech je rozmanitých tisků nepřeberně, je z čeho volit.

1_11841-press-3.jpg

Zdroj: archiv redakce

Inspirace přírodou trvá

Opisování tvarů a vzorů v přírodě je v podstatě základem inspirace veškeré tvorby, ať už se jedná o křivky, linie, vzory tvořené podle flóry a fauny. Mění se postupy a techniky, přesné kopie střídají fantazijní vzory, které už rostliny či zvířecí kožíšky jen připomínají, nebo se objeví naznačené v geometrických tvarech, ale přírodní původ je zřejmý. Na polštářích a dalších textiliích se kromě toho stále často objevují zcela konkrétní realistické podoby nejen zvířat, ale i lidí, květin, rostlin.

Vedle fotografické věrně zachycující techniky je tu ale také setrvalá obliba ručních prací a zvířátka a kytičky jsou vítaným vyšívacím motivem. Nedominují ale, výšivky jsou i docela moderní, z každodenního života, podstatná je jejich vytrvalost, s níž se už řadu let drží v popředí zájmu.

A pleteniny, do nichž se obléká polštář či vám poslouží jako příjemný hřejivý pléd – ty už v designu pro bytové doplňky úplně zdomácněly.

17953-press-1d.jpg

Zdroj: archiv redakce

Foto: Maison&Objet a autorka

5.10.2020 4:58 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist