Zařizujete si první bydlení nebo podnájem? Vsaďte na multifunkční nábytek

Pojem multifunkční slyšíme všude kolem sebe a ani interiérový design není výjimkou. Ovšem výklad tohoto slova může být různý. Někdo si představí věc, které slouží hned k několika účelům, jiný zas stavebnici, z níž se dá vyrobit hned několik různých kusů nábytku. Stačí si jen rozmyslet, co zrovna potřebujete. Stůl, židle nebo postel? Všechno je k mání. Alespoň tak je tomu v případě německé firmy Einrichten-design.de, která představila na letošním veletrhu IMM Cologne v Kolíně nad Rýnem svou univerzální kolekci Cubelix.

2einrichten-design.de_3cubelix-bett-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Einrichten-design.de

Krychle pro všechny případy

Pokud si potrpíte na luxus a styl, asi nápad německých designérů zrovna neoceníte. Ale ti, kteří ještě nemají vlastní bydlení a zařizují si první podnájem, nebo ti, kteří si koupili startovací byt, ale plánují se časem přesunout do většího, možná tento variabilní nábytek nadchne. Výhodou není jen nízkonákladovost a fakt, že základem jsou vlastně jen čtyři desky a pár šroubů.

Skvělým benefitem je, že dneska si můžete sestavit z těchto desek postel, ale až si koupíte kvalitnější nebo se přestěhujete, nemusíte ji prodávat ani vyhazovat. Prostě ji jenom rozeberete a uděláte si třeba psací stůl nebo lavici do předsíně. Jedná se vlastně o totální úspornost a nekonečnou recyklovatelnost. A to přece teď frčí.

Mávnutím proutku máte stůl nebo policovou skříň

Se stavebnicí Cubelix se dá pracovat velice snadno, přesně a rychle. Přitom jde o mnohem víc než o sedací kostky nebo psací stolek. Pomocí spojovacího materiálu můžete desky všelijak kombinovat, takže si sami vyrobíte různé kusy nábytku – od stolu přes knihovnu až po postel.

Můžete si s ním třeba zařídit i domácí kancelář. Je možné si složit psací stolek včetně zásuvek, skříně, otevřené police na šanony nebo jednací stůl.
Ale můžete si narychlo vyrobit také barové pultíky na slavnostní party. Prostě možností je nespočet. A protože se jedná o moderní nábytek, hodí se především do minimalisticky zařízených interiérů.

Demontáž není žádný problém

Výhodou sedmikilových desek se speciální povrchovou úpravou, která je velmi odolná proti otěru a škrábancům, je, že se dají snadno demontovat. A pak z nich stejně jednoduše můžete vyrobit zas nějaký jiný kousek.

Vlastně se dá říci, že s tímto nábytkem se nenudíte. Procvičíte si svou manuální zručnost, uplatníte fantazii a ještě se zachováte ohleduplně k rodinnému rozpočtu. Skládání desek navíc není nic složitého, takže si na pomoc můžete pozvat i své potomky. A právě oni zřejmě ocení variabilitu toho nábytkového puzzle, díky níž mohou mít každou chvíli jinak uspořádaný svůj pokoj.

17.3.2020 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist