Zařizujete byt v podnájmu?

Pronajmout si byt za komerční nájemné, je v Česku stále ještě málem luxus a když už někomu nezbývá jiná možnost, tak pak je určitě dobré minimalizovat další náklady a to nejen ty, které jsou spojené s užíváním takového bytu, ale také ta svázané s jeho vybavováním.

121200-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

Jde tedy vlastně o to, abyste si nábytek, ale třeba i kuchyň mohli, po skončení nájmu zase sbalit a odvést sebou. Je to lepší, než vše nechat majiteli bytu, zhodnotit tak jeho majetek, a odejít takříkajíc znovu s prázdnou. Při vybavování pronajímaného bytu se tedy bude dobré řídit tímto jedním lapidární pravidlem a pokusit si vyřešit interiér např. tak, jak radí architekt:

1. Nevyrábějte nic, tedy zejména nábytek ani skříně, na míru tomu bytu, ve kterém právě bydlíte. To co, se bude teď hodit do vašeho stávajícího pronajmu, se nemusí vejít do jiného bytu  a investice do takového vybavení se tak omezí jen na dobu danou užíváním jednoho bytu.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

2. Pokud vám nevyhovuje dispozice, tak pak se snažte použít modulové stěny, panely a knihovny, které mohou dostatečným způsobem nahradit interiérové příčky a zároveň je můžete pak rozmontovat, naložit a použít pak v dalším byte. Vytváření a hlavně placení a realizace třeba jen sádrokartonových příček je poměrně drahá a majitel s ní nemusí souhlasit.

Primární pravidlem je tedy snaha pořizovat takové vybavení bytu, které je do nějaké rozumné míry mobilní a které není vázáno na jeden jediná prostor (což je případ vestaveného nábytku, vestavěných skříní, kuchyní atd.)

TIP: existují kuchyně, které se prodávají jako „solitérní“ či „volně stojící“ (např. Ikea) a které odpojíte od vody a elektřiny, naložíte a máte po starostech.

3. Maximálně využívejte polyfunkční nábytek, což je případ rozkládacích stolů, které budou sloužit pro každodenní použití a stejně tak se jednoduše mohou při výjimečných příležitostech nahradit „tabuli“ třeba pro servírování slavnostní večeře početnější návštěvě.


To samé platí o rozkládacích pohovkách, které jsou jednou sedací soupravou a podruhé lůžkem. A i z rozkládací pohovky je možné udělat zdravotně vyhovující lůžko.

Multifunkčním nábytkem také pochopitelně ušetříte místo a tedy čtvereční metry, za které se platí.

Text: Redakce
Foto: Ikea, rozkladaci-pohovky.cz, Poliform, designitalia.com, homesthetics.net, interiordesign.myblog.it, blessthisstuff.com, rainbowzebra.co.uk, calligarisinteriors.com, harrogateinteriors.co.uk, archiexpo.com, houzz.com, vissbiz.com, kitchendecorate.net, quakerrose.com

22.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist