Zařizujeme zahradu

S teplým počasím se život přesouvá na zahradu. Dnes už ale nestačí jen lavička nebo terasa s grilem a židlemi. Na zahradě můžete prožít celý den: Pracovat, odpočívat, vařit i jíst s veškerým pohodlím a možnostmi, jako máte doma. Pojďme zařizovat.

swing_roundtable_whiteframe20_1-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: Ethimo

Obývák na zahradě

Na zahradě už můžete mít plnohodnotný obývák. Pohodlné sedačky s křesílky s měkkými polstry, které zvládnou i nepřízeň počasí a nevadí jim občasný déšť ani prudké slunce. K sezení potřebujete i odkládací stolky na odložení limonády či knihy.

Hojně využívaný bude jídelní stůl s židlemi, který využijete jak k jídlu, tak i práci. (Kancelářský nábytek zatím v nabídce zahradního nábytku chybí.)

Nepostradatelná jsou zahradní lehátka, na kterých se můžete opalovat nebo se do nich svalíte s knihou či si jen tak zdřímnete.
Mezi zahradní vybavení se také řadí skříňky a boxy, které slouží k úschově polstrování, hraček či zahradních pomůcek. Na zahradě díky těmto praktickým úložným prostorám snadno udržíte pořádek.

Vaříme na zahradě

Gril má asi každý a k večernímu pohodovému vaření je ideální pro svou jednoduchost a cenovou dostupnost. Dnes ale nejsou výjimečné ani plnohodnotné kuchyně s tekoucí vodou, sporákem či udírnou. Vlastně mají více možností než interiérové kuchyně, protože kouř a intenzivní vůně z grilu či udírny, které by v interiéru vadily, odnese vítr.

Nevýhodou může být jejich cenová náročnost a nutnost přívodu elektřiny, vody a odpadů.

Bez stínění to v létě nejde

Díky vhodné ochraně proti slunci pohodlně přečkáte i ta největší vedra. Ke stínění vám poslouží slunečník, sluneční plachta nebo třeba markýza. Na rodinnou grilovačku se bude hodit i zahradní stan.

„Slunečník se rychle a pohodlně montuje, umísťovat ho můžete podle vašich potřeb. Vyrábí se v různých barvách, tvarech a designech,“ vysvětluje David Benda z Hornbachu.

Sluneční plachta se upevňuje na stěny nebo strop. Vybírat můžete z několika odstínů, tvarů i velikostí. Dobře se čistí a uskladňuje. Markýza se připevňuje napevno na fasádu domu. I v tomto případě existují různá provedení.

Zahradní či party stan dokáže ochránit před sluncem stejně jako před nepříznivým počasím, stačí zvolit variantu tkaniny s obsahem PVC. K dostání jsou stany rozličných rozměrů a také konstrukcí – typicky jde o levnější klasickou a nákladnější, avšak jednodušší nůžkovou konstrukci.

Domácí pohoda s bazénem

Koupání k létu neodmyslitelně patří. Za opravdu horkého počasí ostatně není nic příjemnějšího než se zchladit v bazénu. Pokud nechcete řešit terénní úpravy na zahradě ani investovat větší finanční sumy, doporučuji volit nadzemní bazén. V opačném případě volte zapuštěný bazén, který je sice náročnější na výstavbu a vydrží vám téměř navěky.

Bazén je vhodné umístit do volného prostranství, na které dopadá co nejvíce slunečních paprsků. Neobejdete se ani bez bazénové techniky a příslušenství – zejména proto, že je bazén potřeba udržovat v čistotě.

Večer si posvítíme

Se správným venkovním osvětlením vznikne v zahradě příjemná atmosféra i po setmění. O osvětlení podél zahradních cest se postarají sloupková světla. Skleněné LED kameny vytvoří stylovou atmosféru u jezírka i mezi rostlinami. Barevné koule vykouzlí zajímavé světelné efekty u bazénu.

Rafinovanost a praktičnost zase nabízí vodotěsné LED pásky, které lze použít jako světelné lišty na terase nebo zabudované v cestách.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist