Zařizujeme předsíň – prakticky i esteticky

Moderní interiérový design obvykle zobrazuje předsíň takříkajíc oholenou. Botník, vysoká skříň, zrcadlo, věšák na kabáty. Aby do předsíně proniklo trochu života, bývá tu třeba květina nebo pěkná stojací lampa. Jak ale originálně zařídit tuto vstupní místnost? Patří sem vůbec nějaké dekorace? Co všechno nezbytně a denně potřebujeme před odchodem z domu či bezprostředně po návratu zpět?

Předsíň je místnost, která dělá první dojem, pak byste měli doplňky vybírat a rozmisťovat nejen s rozmyslem, ale také tak, aby základní vybavení dobře doplnily. Nejen obývací pokoj, ale i předsíň je rájem designových drobností.

 

Vstupní dveře do bytu? Inspirujte se na forum.living.czVelká fotogalerie předsíní

Návrat domů
První věc, kterou potřebujete někam odložit, jsou klíče. Znáte to – když je jen tak někam pohodíte, ráno je určitě budete zoufale hledat. Věšáček na klíče přitom může být umístěný hned někde za dveřmi a vy tam klíče pověsíte prostě automaticky. Jestli bude kovový, dřevěný nebo třeba bude vypadat jako moderní obrázek – obdélník, který polepíte pěknou tapetou a zespodu na něj přivrtáte pár háčků, to už záleží na stylu vaší předsíně. Venku prší? Kam teď honem s mokrým deštníkem?

Co třeba takový jednoduchý stojan, který má na podstavci sací houbu? Nebo prostě jen klasický u věšáku na kabáty, ale nezapomeňte, že by měl mít misku, do které odkape voda. Pokud nosíte klobouky nebo alespoň v zimě čepice a často střídáte kabelky, pak se vám bude hodit věšák, na kterém se klobouk nepomačká a kabelka z něj nebude padat.

Když už jsme u té lampy – ta se vám v předsíni opravdu moc hodit nebude, ale dobré osvětlení byste tu mít měli. Zvlášť v dlouhých úzkých chodbách není centrální osvětlení na stropě úplně ideální, je lepší přidat ještě nějaké na stěnu, tak abyste se dobře viděli v zrcadle a také abyste pohodlně prošli do bytu. Nezapomeňte tedy na to, že vypínač by měl být jak hned za vstupními dveřmi, tak na druhé straně chodby, abyste mohli zhasnout, když vcházíte do pokoje.

Pohodlí na odchodu
Kabát, klobouk i boty máte nachystané. Jenže na kabátu uvízlo pár smítek nebo chlupů vašeho mazlíčka. V předsíni by neměl chybět kartáč na šaty. Když si pořídíte štětinový s rukojetí z ušlechtilého lakovaného dřeva, je to vlastně také designový kousek a může klidně ležet pěkně při ruce na botníku. Dokonce i tak účelová věc jako lžíce na boty se dá proměnit v nástěnnou dekoraci. Například nablýskaná nerezová, přichycená na šikovném magnetu, na první pohled jako lžíce na boty vůbec nevypadá.

Tak, teď už jen zkontrolovat, jestli jdete včas nebo byste měli přidat do kroku. Takže mrknout na hodiny, pokud možno s velkými číslicemi nebo s podsvíceným ciferníkem, protože ve zhasnuté předsíni už je šero. Hodiny by neměly chybět v žádném pokoji, v kuchyni a dokonce ani v předsíni, kontrola přesného času je pro moderního člověka (možná trochu bohužel) věčnou nezbytností. Navíc dobře vybrané hodiny, ať už pověšené na stěně nebo postavené na poličce, jsou vždycky pěknou designovou tečkou. Tak, teď už jen ty klíče a můžete jít…

Text: Gabriela Koulová
Foto: housetohome.co.uk, homeklondike.com, yupiu.com, blog.stylizimo.com, inspirationforhome.blogspot.com, cocomale.com, coolshire.com, feedfurniture.com, uni-wall.com, homedesignlove.com, decorationempire.blogspot.com, ratedpeople.com, liftupthyneighbor.com, furnishism.com, wharfside.co.uk, furnituremind.co.uk, cozyfurniture.com

21.6.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist