Zařizujeme krásné bydlení – díl II.

V prvním díle jsme se věnovali návštěvě jednoho ze dvou bytů dvougeneračního domu. Nyní postoupíme po schodišti vpravo a prohlédneme si druhý byt, který je řešený velmi podobně, ale přesto je v něčem trochu jiný. Ovšem i tak by bylo možné napsat tu samou větu, jako v prvním díle a tedy konstatovat, že společným jmenovatelem je tu opět „vzdušnost a volnost“. Takže pokud vám tento styl bydlení vyhovuje….

118768-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jak byste vlastně definovali styl, ve kterém je byt navržený a nakonec i vytvořený? Pravdou je, že má tzv. od všeho něco.  V každém případě je základní součástí výchozí úvahy o budoucí podobě bytu bílá barva, kterou chápeme jako něco „studeného“ a současně „čistého“ a kontrastní hnědá barva v odstínech od tmavé až ke světle krémové zvané často „bílá káva“. Interiér působí možná ještě více „otevřeně“, než v předcházejícím případě.

Obývací pokoj

I zde je zvolená kombinace obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Vzniká tak otevřený prostor, který umocňuje dojem vzdušnost, ne nějž je zde kladený zřetelný důraz. A bílá barva jej zvýrazňuje a propůjčuje interiéru křehkost a nevtíravou eleganci. Sedací souprava je umístěná v těsné blízkosti kuchyňské linky a umožňuje tak bezprostřední komunikaci mezi pracovním a odpočinkovou částí místnosti. Zajímavým momentem je orientování kuchyně směrem k prosklené ploše velkého okna. Jídelna je zde vyčleněna do rohu, díky čemuž je celý prostor vlastně dělen na dvě poloviny.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Koupelna

Koupelna navazuje na ložnici a stejně jako v prvním případě, i zde je přístupná také z chodby. I v koupelně je dominantní barvou bílá barva doplněná mozaikou vyplňující celou čelní stěnu.

Dům a terasa

Plochá střecha domu byla využita k vytvoření terasy. Výrazným prvkem je přístupové schodiště s krytým vstupem. Vstupe je celý dřevěný, svou „teplou“ barevností kontrastuje s okolním prostředím a koresponduje nejen s prostorem pro sezení, ale i s částí fasády domu, na kterou bylo rovněž použito dřevo jako obkladový materiál .

Další inspirace pro bydlení a návštěva

Red.
Foto: Tucker English, Contemporist

15.9.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist