Zařizujeme krásné bydlení – díl I.

Zařizování vlastního bydlení patří mezi ty činnosti, na které je potřeba nejen značné množství finanční prostředků, ale stejně tak i množství inspirace. S tou inspirací vám Living.cz může pomoci. Je to vlastně jen o tom, umět si odpovědět na celou řadu otázek, které se ptají proč právě tak a ne jinak by měl vypadat např. obývací pokoj, ložnice nebo koupelna. A nejlépe je asi vzít to popořadě. Zveme vás na návštěvu do dvougeneračního domu, který je inspirativní a může pomoci odpovědět na uvažované otázky.

Hovořit dnes o nějakém „slohu“ je v podstatě nemožné. Slohová čistota tak, jako jsme ji mohli najít u funkcionalistické nebo třeba barokní architektury, v podstatě neexistuje. I tak je ale možné vytvořit vkusné a stylové bydlení schopné vyhovět jednak praktickým a stejně tak i estetickým požadavkům. V případě domu, do kterého vás zveme, je společným jmenovatelem „volnost“ a „vzdušnost“.

Obývací pokoj

Místnost obývacího pokoje je vyřešena s důrazem otevřenost prostoru. Je zde patrná snaha nezastavět pokoj nábytkem a ponechat mu volnost. Dominantou místnosti je moderní krb s krbovou vložkou a dřevená podlahová krytina s velmi výraznou kresbou. Už sám krb s modrou glazurovanou mozaikou a podlahovina místnost „zabydlují“. Důležitý momentem je pak jednak orientace sedací soupravy právě ke krbu (a ne k TV), dále také subtilní schodiště  a další dvě místa k sezení, tedy stolek u krbu a kolektivní sezení využívaní jako jídelní stlůl. Takto řešená místnost nabízí několik variant svého využívání a dovede být přátelská k jedné osobě, stejně jako k malé i velké společnosti.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Kuchyň

Kuchyň je součástí obývacího pokoje. Je to elegantní a společenské řešení, při kterém ten, kdo vaří a servíruje, nezůstává oddělen od společenského dění v bytě. Kuchyňská linka pak ze své vnější strany funguje jako barový pult, díky kterému kuchyň ještě přesvědčivějším způsobem zapadá do prostoru obývacího pokoje.

Ložnice

I v ložnici je velmi výrazná podlahovina, která jako přírodní materiál působí „teple“ a kontrastuje se „studenou“ bílou barvou stěn. Pak už stačí použít pohodlnou a zdravou postel zaplńující místnost jen ze dvou třetin a a ponechat tak ložnici potřebný prostor. Vzdušnost a volnost je společným jmenovatelem celého interiéru.

Koupelna s toaletou

Koupelna s toaletou logicky sousedí s ložnicí a jsou přístupné nejen z ložnice, ale také z přístupové chodby. Toaleta je z praktických důvodů od koupelny oddělena dveřmi a opatřena ventilačním oknem. Styl, ve kterém jsou obě místnosti vytvořeny, je určen v prvé řadě mozaikou na zdi a použitým nábytkem. Toaleta je vybavena samostatným umyvadlem s úložným prostorem, koupelna nabízí velmi komfortní dvoujumyvadlo s velkou odkládací plochou.

Další inspirace pro bydlení a návštěva

Red.
Foto: Tucker English, Contemporist

10.9.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist