Zářivé a jasné aranžmá pro letošní jaro

Někdy máme pocit, že jsme zahlceni neustálým přísunem nových a nových informací. Život ubíhá, svět se mění. Co bylo včera dané, dnes je nejisté. Jediný způsob, jak přežít v tomto víru, je vytvořit si prostředí, kde se budeme cítit skutečně doma. Vybudovat si oázu uprostřed chaosu, kde se můžeme zklidnit, rozhodnout se, které věci jsou důležité, a načerpat nové síly k osobním rozhodnutím. Jde o to, aby tam život byl čistý a prostý.

zarive-a-jasne-aranzma-pro-letosni-jaro-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia

Veškeré materiály objevující se v trendu letošního jara působí čistým a hladkým dojmem, často nemívají více než dvě barvy. Hojně se využívá plexiskla, papíru, lepenky, lakovaného dřeva, lakovaného kovu, nerezové oceli, bavlny, plátna, emailu, plsti, plastu, hladké keramiky.
Jejich barvy jsou svěží a jasné, velmi často v kontrastních kombinacích. Celkový dojem, který interiér, ale i kytice vytvářejí, je odlehčený a veselý. Ostré kontrasty ještě více zdůrazní jednoduchost a jednoznačnost použitých tvarů. Důležitou roli hrají černá a bílá.

Aranžování  – inspirativní superfotogalerie

V aranžmá se používají různé dvoubarevné produkty nebo se kombinují dvě barvy s bílou. Jemnějšího efektu je možné dosáhnout kombinací více odstínů téže barvy se zelenou nebo bílou. Kytice jsou jednoduché a symetrické, jejich tvary často připomínají kresbu. Více květin pohromadě vytváří jeden velký květ. Do vazeb se volí „veselé“ jarní květiny. K dozdobení se používá zeleň.

Vázy vybíráme jednoduché, rovné, stejné, jako je tvar kytic. Také ony mohou vypadat jako narýsované nebo vystřižené. Často bývají ploché, s barevným motivem na přední straně. Tvary a barvy se používají v mnoha kontrastních kombinacích.

Jako vzory na doplňcích se často objevují jednoduché proužky nebo kostka, někdy se využívá jednoduchých kreseb, třeba dětských. Objevují se ve vzorech a na prostorových objektech. Kontrastní pozadí dodává květinám moderní vzhled. Využití hravých prvků a vzorů navozuje přátelštější, útulnou atmosféru. Čím více použitých vzorů, tím přátelštější. Nesmí jich však být přespříliš, jinak by zanikla jednoduchost, která je pro tento trend zásadní.

Podle chuti je možné barevné kontrasty utlumit množstvím zeleně. Nejdůležitějšími květinami pro tento trend jsou tulipán, kopretina, hyacint, Eucharis, gerbera, modřenec a kosatec. Jsou hlavními ingrediencemi pro jasné a zářivé kytice, které nám v dnešní uspěchané a chaotické době pomáhají nalézt klid domova. Na chvilku přetváří svět do jednoduchých tvarů, pravidel a vztahů. Jako doplňkové květiny se používají narcis, modřenec, hvězdník, kala či kalina. Aspidistra, Philodendron či Fatsia nabízejí pěkně tvarované listy, které se v tomto trendu hojně používají.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Mezi rostlinami, které se v tomto trendu často objevují, jsou Aloe, Sparmannia, Dieffenbachia, Ficus, Zamioculcas, Alocasia ´Calidora´ či Yucca, kvetoucí hyacinty (smetanově zbarvené), krokusy, kosatce a klívie. Také pohled na květy primulí, narcisů, gerber či pantoflíčků přicházející jaro jistě zpříjemní.

Zdroj: Holandská kvetinářská kancelář

13.4.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist