Zařiďte si obývák na střeše domu

Jmenuje se Living Roof a mnozí by si ho jistě mohli spést s UFO. A není se čemu divit, tato futuristická buňka, sloužící jako kompaktní obývací modul totiž nepatří nikam jinam než na střechu!

Budoucnost a její důmyslné vynálezy, zlepšováky a revoluční novinky se stále více derou do našich životů. Jedním z převratných nápadů se zdá být i obývací pokoj, který může vyrůst přímo na střeše městského domu. Necháte se unést futuristickým uměním nebo vsázíte na klasiku? Každopádně prohlédnout si bydlení budoucnosti stojí za to.

17958_700x450x75.jpg

Zdroj: archiv redakce

Living Roof, tak zní název novinky, která by se v budoucnosti mohla stát oblíbeným řešením přelidněných měst. Ta se sice ještě stále rozrůstají do šířky, ale stavebních parcel rychle ubývá. Právě Living Roof je možným řešením, jenž přináší další kapacity pro městské bydlení. Stačí jen najít vhodnou střechu a můžete vesele bydlet. To není vše – Living Roof můžete využívat také jako další místnostbydlení, jako kancelář nebo mobilní domov. Vždy vám budou zajištěny stejné luxusnípodmínky a dokonalé pohodlí.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Samozřejmě se nejedná o jen tak nějakou přistavenou místnost, což je patrné na první pohled. Vše je dokonale promyšleno. Obydlí je navrženo ve tvaru jakési kapsle, která je naprosto soběstačná – je schopna neustále sama sobě generovat potřebné množství elektřiny, k čemuž jí pomáhají na povrchu umístěné fotovoltaické články.

Podle vaší momentální potřeby se dokonce může natáčet do různých směrů. Rozhodnete-li se pro polohu lounge mode, Living Roof vám nabídne obývací pokojtelevizorem. Můžete se tak pohodlně jako z gauče dívat na oblíbené programy. V poloze sleep mode si budete užívat regenerační spánek nebo můžete odpočívat a sledovat při tom okolní svět nebo hvězdy z okna. Poloha working vám vykouzlí pohodlnou pracovnu, kde se jako hračka budou zvládat veškeré pracovní povinnosti.

Celý objekt v kombinaci s klasickým městem vypadá možná spíš jako UFO, které si právě vytipovalo přistávací plochu. Celkový projekt včetně designu je nutno podtrhnout. Vše má na svědomí adNAU, který rozhodně není v designové branži žádným nováčkem. Mezi jeho spokojené klienty patří Walt Disney, Warner Bros nebo BMW. Kvalita je tedy více než zaručena.

Nenechte se však mýlit – kapsle není navržena pouze pro umístění přímo na střeše domu. Díky své samočinnosti nepotřebuje ani inženýrské sítě. Můžete si jí tedy nechat vybudovat i uprostřed hlubokého pralesa, jelikož její skořápka až překvapivě dobře izoluje. Tento luxusní domov pro vás udělá maximum. Luxus, stylekologie – to je kombinace, která přesně charakterizuje Living Roof. Najděte jen vhodné místo a nechte si postavit tento luxusní futuristický obývák. Hudba budoucnosti už začala hrát, buďte mezi prvními.

Čtěte také:

Domov podle Feng Shui – snadno a rychle

Inteligentní dům na kolech

Nová okna -co vše byste měli vědět
Text: Lucie Marková
Foto: Dreamlife

Článek vám přinesl internetový portál Dreamlife.cz, exkluzivní e-magazín životního stylu, úspěchu a dosahování osobních cílů.

29.7.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist