Zařiďte si bydlení v romantickém duchu

Přestože stále slýcháme, že doba, v níž žijeme, je velice neklidná a uspěchaná, stále se mezi námi najdou takoví lidé, kteří dávají přednost klidu, fantazii a romantice. Pokud vás už také shon a rychlé změny přestávají bavit, možná najdete zalíbení v romantickém stylu bydlení, který všem těmto vlivům odolal.

Romantismus se jako umělecký směr prosadil především v literatuře. Při svém nástupu na počátku 19. století ovšem zasáhl do celého životního postoje mnoha lidí, kteří touto cestou reagovali na přílišné upřednostňování rozumu. Romantismus se nechal naopak unášet fantazií, emocemi, sny a exotickými dálkami. I dnešní romantický styl, jenž můžeme uplatnit například při zařizování interiéru, si mnohé z původního romantismu zachoval.

Romantické bydlení v moderní době
Romantický stylbydlení patří k těm, které působí velmi útulně, pohodlně a zasněně. Tento styl se hodí v podstatě do všech místností. Převažuje ovšem v ložnicích, koupelnách a v obývacích pokojích. Je pro něho typické užívání jemných odstínů teplých barev jako je béžová, růžová, broskvová, lila či světle modrá. Nicméně moderním interiérům laděným v romantickém duchu mohou dominovat i sytější barvy. Barevné kombinace však bývají něžné a nepříliš kontrastní.

Romantika je v detailech
Základem romantického stylu bydlení jsou bezpochyby jemné textilie a veškeré detaily. Milovníkům romantiky by proto v interiéru neměly chybět například živé květiny v ozdobných vázách, květinové vzory na závěsech, polštářcích a přehozech různých druhů, broušené a mléčné sklo a v neposlední řadě ani patřičné osvětlení. Pro navození romantické atmosféry se samozřejmě hodí především tlumené světlo a svit svíček. Mezi vybavením romanticky laděného interiéru by proto neměla chybět alespoň jedna lampa s možností regulace intenzity světla a spousty svíček.

Do ložnice romantika patří
Chcete-li si ve své ložnici dopřát atmosféru dob dávno minulých, pak vás jistě potěší, že znovu začíná stoupat obliba postelí s nebesy. Nově by však všechny na nich užité textilie měly být co možná nejvíce vzdušné a lehké, což v dnešní době není potíž. Záclonky lze velmi snadno z postele sejmout a vyprat. V ložnici bystě měli svou pozornost dále zaměřit také na ložní prádlo. Ideálním materiálem je satén vzbuzující dojem luxusu. I zde by měly převládat barvy v jemnějších tónech, avšak není chybou, když využijete sexy kombinace červené a bílé barvy. Součástí romanticky laděné ložnice by mělo být i několik svíček, měkké ozdobné polštářky a rozhodně sem patří i vyřezávaný dřevěný nábytek.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Čtěte také:

Průvodce světem tapet

Jak vylepšit bydlení za pomoci principů učení Zen

Nejvíc sexy garsonka je v Los Angeles

Klára Beščecová
Foto: Homedit.com, Modernhomedesigning.com, Countryliving.com, Siarsam.com, Yuyukangkang.com, Decorology.blogspot.com

11.8.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist