Zařiďte dětem pokoj podle feng shui

Věděli jste, že dětský pokojíček by měl být rozdělený na 3 zóny? Zařizování dětského pokoje může být oříšek. Jak na to?

living-eranabytek-modry-pokojicek-1100x618.jpg Zdroj: Era Store

Seznamte se s filozofií feng shui

Zjednodušeně můžeme říci, že jde o využití zdravého selského rozumu, ale také o uplatnění přírodních zákonitostí v běžném životě. Bydlení podle feng shui pozitivně ovlivňuje člověka i jeho zdraví.

Zařízení dětského pokoje je z hlediska feng shui nejnáročnější. Proč?

Zařizování dětského pokojíčku pro jedno dítě nebo sourozence podle tradičního čínského učení vám může nadělat na čele spoustu vrásek. Musí totiž splňovat 3 základní funkce najednou. Děti v něm budou spát a odpočívat, hrát si, ale také se učit. To všechno v jedné místnosti!

5 základních elementů

Podle feng shui se celý svět skládá z 5 základní živlů, mezi které patří: voda, dřevo, oheň, země, kov.

Pokoj pro neposedu

Jestliže doma máte aktivní a neposedné dítko, které má problémy se soustředěním, měli byste do pokoje zakomponovat klidné elementy, mezi které se řadí země, kov a voda.

Pokoj pro neprůbojné děti

Pokud doma máte pasivní a neprůbojné potomky, je potřeba je k aktivitě vyburcovat. Proto by v pokoji měly být prvky dřeva a ohně.

 Zelená podporuje aktivitu.

Rozdělení pokoje na 3 rozdílné zóny

Do dětského pokojíčku je potřeba správně zakomponovat 3 základní zóny:

Zóna pro spánek

V části, ve které se spí a odpočívá, by měla být cítit klidná energie. Proto by se zde měly objevovat elementy kovu, vody a země. Z hlediska barevné palety jsou nejlepší volbou tlumené a matné barvy, převažovat by měla modrá, kterou můžete doplnit bílou nebo fialovou.

Zóna pro zábavu

V této části může panovat chaos. Prostor by měl vyzařovat energii a inspiraci. Od ostatních částí pokoje ji oddělte třeba měkoučkým kobercem, aby se děti cítily v teple.

S postelí ve tvaru domečku si děti užijí moře zábavy.

Zóna pro učení

Prostor pro učení a studium by měl být vždy uklizený a nemělo by v něm být nic, co by školáka rozptylovalo. Psací stůl může být buď pevný, nebo výškově nastavitelný. Výškově nastavitelný stůl s dítětem poroste od první třídy třeba až na vysokou. Stůl by měl mít spíše zaoblené rohy. Nezapomeňte jej doplnit kvalitní ergonomickou židlí.

4.10.2022 12:14 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist