Zařídit byt je snadné, dotáhnout ho k dokonalosti ne

Barvy i materiály ladí, interiér zařizoval designér, ale vy cítíte, že to pořád není ono. Čím to jen může být?

21chaplins-furniture_ishino-table-by-walter-knoll-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Chaplins Furniture

Kdyby uměl každý bezchybně vybavit interiér, neměli by bytoví designéři a stylisti co na práci. Kdyby lidi přemýšleli víc o svých prioritách a opravdových potřebách, nemuseli by pak v bytě, který udělal ne zrovna dobrý stylista, šílet. Co s tím?

Pěkný solitér je docela důležitý

Vybavíme si náš domov jednoduše ve velkém obchodě za městem, kde se stejně zařizuje většina domácností, a jsme docela spokojeni. A pak jednoho dne přitáhneme domů designovou lampu, jejíž cena předčí cenu naší sedačky, nebo rovnou křeslo, které nemá tvarem ani barvou nic s tím, co už v bytě je, vůbec nic společného. Je to chyba?

Většinou ne. Jen musíme tomu solitéru, který bude přitahovat pozornost, najít správné místo. (A také nekoupit materiál či barevnost, která do našeho bytu opravdu vůbec nesedí).

Nejlepší je, když o takovém předmětu, kousku, dlouho sníme a uvažujeme a máme ho v duchu v bytě zakomponovaný. Pak už stačí potkat ho.

Co dělá změnu

Samozřejmě barva, polštáře, ale také jejich povrch a vůbec používání textilií v interiéru. Velké vázy jako solitér, drobné vázy seskupené s dalšími dekorativními předměty do malebných zátiší, lampy, stolky a drobný nábytek vůbec.

Nudnou hranatost a fádnost kupodivu opustily i nízké skříňky, komody, příborníky, ale často i stoly. Staví se vedle sebe různobarevné židle, míchají se materiály, aby vynikl kontrast drsného a jemného. Možností je hodně.

Zkuste si s bytem pohrát, třeba na něco přijdete. A jestli ne, nebojte se obrátit na někoho, kdo tomu rozumí. Mluvte s ním o tom, jaké preferujete materiály, co v bytě nechcete (důležité!), kterou barvu máte rádi a kterou nesnášíte. A nechte si ukázat jeho dřívější realizace, abyste věděli, jestli se v názoru na to, jak a v čem bydlet, můžete shodnout.

Pro začátek se podívejte na galerii, třeba i tam něco „zaťuká“.

19.7.2021 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist