Zapomeňte na zloděje, pořiďte si bezpečnostní dveře

Nevítaných návštěvníků, kteří můžou vniknout do bytu či domu je stále dost. Toto riziko se dá přitom snadno eliminovat v případě bytových domů a významně minimalizovat u rodinných domů. Zloději to moc dobře ví a není tak divu, že si svůj cíl vybírají právě podle vchodových dveří. Svůj domov nemusíte zbytečně vystavovat nebezpečí. Raději se zamyslete, zda už není na čase investovat do vstupních bezpečnostních dveří.

leden-5-1-1100x618.jpg Zdroj: HT dveře

Překážka, přes kterou se zloděj dostane jen stěží

Alarm nebo raději pes? A co třeba dveře? Bezpečnostní by měly být základním prvkem zabezpečení vaší domácnosti. V případě, že se k vám budou snažit dostat lupiči, automaticky půjdou přes dveře. Alespoň pokud se nevyžívají v lezení po balkonech.

Klasické dveře nejsou žádná překážka, dostane se přes ně i začínající zloděj. Bezpečnostní vchodové dveře do domu už ale budí dostatečný respekt a nevítaný návštěvník si dvakrát rozmyslí, jestli s nimi bude ztrácet čas, nebo se raději vydá loupit o dům dál.

Bezpečnostní dveře jsou opatřeny řadou bezpečnostních prvků, které zloděje odradí už na první pohled. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu odolného proti poškrábání. Hlavní zámek vydrží až tunový tlak. Samostatný vrchní zámek lze zevnitř uzamknout bez klíče, dveře tak míň namáháte. Jejich součástí jsou kromě zmíněných zámků i bezpečnostní a zároveň trny proti vysazení. Jediným otočením klíče tedy můžete dveře uzamknout až na 14 bodech podle typu dveří.

Před čím vás bezpečnostní dveře ochrání?

Bezpečnostní vchodové dveře se nejčastěji vyrábí s certifikovanou bezpečnostní třídou 3. Díky ní jsou odolné proti vysazení, odvrtání zámku a pokusu o násilné překonání. Další výhodou je protipožární ochrana, která vám v případě požáru poskytne dostatečný čas k evakuaci. V neposlední řadě vás bezpečnostní dveře ochrání před hlukem. Zvuk z klasických činností jako jsou například rozhovory sousedů nebo hlučný výtah, už neuslyšíte.

S bezpečnostními dveřmi také ušetříte

Pokud nemáte bezpečnostní vchodové dveře, pak moc dobře víte, že vstupní dveře často netěsní tak, jak byste potřebovali. Tento problém může být způsoben tím, že při montáži dveří nedošlo k výměně zárubní. Dobrá firma si ale vše pohlídá a při montáži bezpečnostních dveří vymění i zárubně, takže vše bude sedět na jedničku.

Bezpečnostní dveře mají navíc dvojité těsnění a skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Obzvláště v zimním období tak oceníte úsporu peněz za energie. Díky bezpečnostní třídě 3 navíc získáte výhodnější pojistku na vybavení domu či bytu.

Vzhled, který sedne vašemu interiéru i exteriéru

O kvalitě a zajištění bezpečí tak není sporu. Jediné, co by vás od koupě bezpečnostních dveří mohlo odradit, je jejich vzhled. V dnešní době už se ale nemusíte bát, že bude na výběr pouze ze dvou stylů. Firmy ví, že stejně, jako musí dveře plnit své funkce, tak musí i dobře vypadat. Proto nabízí nejen bezpečnostní dveře venkovní v mnoha barevných provedeních i dekorech.

Snadno tak najdete přesně takové, které se budou hodit jak k nábytku v chodbě, tak k podlaze. Na své si přijdou milovníci dřeva, klasiky, moderního vzhledu i nejrůznějšího prosklení. Povrch je z PVC folie, která odolá vlivům počasí a snadno se udržuje.

I po několika letech zůstanou dveře stejně krásné jako na začátku a jejich kvalita se nezmění. Investovat do kvalitních bezpečnostních dveří se tak opravdu vyplatí, a to po všech stránkách.

24.9.2021 3:22 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: bezpečnostní dveře

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist