Zapomeňte na zimu a relaxujte v interiérových houpačkách

Taky patříte k těm, kteří zbožňují zahradní houpačku? To je dobře, protože houpání má podle odborníků velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku. Navíc se jedná o úžasnou formu relaxace, která obsahuje určitou hravost a evokuje návrat do dětství. Jenže teď je zima a na zahradní siestu můžete na pár měsíců zapomenout. Ale proč se zatím nezhoupnout doma? Myslíte si, že to nejde? Mýlíte se.

9bonami16709761317_e4592976fb_k-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Westwing

Získáte zajímavý designový prvek

Houpačka v interiéru opravdu nemusí být jen nesplnitelným snem. Její instalací však nezískáte jen věc sloužící k příjemnému odpočinku, ale také netradiční designový prvek. Přece jen se jedná o určitou zvláštnost, kterou si zatím lidé běžně domů nepořizují.

Na druhou stranu není důvod, proč si něco takového nedopřát, zvláště když patříte mezi ty, kterým se houpání líbí. Vždyť to není nic obzvlášť finančně náročného. Oříškem spíš může být v některých případech instalace, ale vždycky se dá najít optimální řešení.

Atraktivní jsou závěsná křesla

Nejpřitažlivější jsou asi pro většinu z nás houpačky, které jsou připevněné ke stropu. Asi si řeknete, že když už houpání, tak pořádné. A máte pravdu. Máte-li doma dostatečně vysoké stropy, tzn. alespoň 220 centimetrů, je splněný první předpoklad. Musíte také počítat s tím, abyste měli dostatek místa na houpání.

Horší však bude faktické upevnění do stropu. Musí být provedeno opravdu precizně a je nutné použít správné kotvicí prvky. Například do betonových stropů se to dá realizovat pomocí ocelové kotvy a ocelových ok. U stropů z jiných materiálů je lepší použít speciální nosníky, příp. instalovat zvláštní vyztužení. To však lze využít pouze v místnostech, nad nimiž je půda, protože tento systém vyžaduje provrtání stropu a trámů nad ním a následné sešroubování shora.

Snadným řešením jsou houpačky v rámu

Pokud se vám nechce do poměrně složitého ukotvování houpačky do stropu, nemusíte se požitku z pohupování hned zříkat. Elegantním a zároveň nenáročným i praktickým řešením jsou houpačky umístěné v rámu. Ty mají velkou výhodu nejen v tom, že nemusíte vrtat do stropu, ale také v tom, že s nimi můžete podle potřeby manipulovat. To znamená, že je můžete třeba v létě přemístit na zahradu či na terasu, zatímco s příchodem chladného počasí je můžete dát zpátky do interiéru.

Vybírat můžete z různých typů i materiálů

Dalším hlediskem, podle kterého se můžete při nákupu rozhodovat, je stránka vizuální. To souvisí nejen s typem, ale také s materiálem, z něhož je vyrobený. Houpací vajíčko bývá z přírodního, ale i různě zbarveného ratanu. Vzdušné a atraktivní sítě jsou háčkované či pletené. Jiné houpačky mohou být vyrobené z pevných, odolných textilií, příp. kůže.

11.1.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist