Zápach z koše patří minulosti. Díky kuchyňskému drtiči odpadků

Drtič odpadků má mnoho výhod, které vám ušetří čas a zajistí větší pohodlí. Nemusíte vyhazovat biologický odpad. Úklid po jídle je snadný. A zápach, linoucí se z odpadkového koše, bude patřit minulosti. Co byste měli vědět, před pořízením kuchyňského drtiče?

128388-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Drtiče kuchyňského odpadu se montují nejen do kuchyní vonících novotou, ale i ke starším typům dřezů. Drtička se umístí pod výlevku a jednoduše se připojí do standardní elektrické zásuvky.

Používání kuchyňského drtiče je velmi snadné. Zbytky jídla zkrátka vhodíme do dřezu a společně se spuštěním studené vody je shrneme do odtoku. Drtička se pak zapne pomocí klasického vypínače. V přístroji se začne otáčet drticí talíř a zbytky jsou odstředivou silou hrnuty na vnější okraj, kde se rozmělní na malé části. Ty pak společně s vodou odchází z drticí komory rovnou do kanalizace. Pokud přístroj vypneme, dřezpoužíváme jako obvykle. Prosté, čisté a efektivní.

Drtíme biologicky rozložitelný odpad

V přístroji lze bez obav drtit slupky, vaječné skořápky, odřezky masa, kosti, šlachy, ale i papírové ubrousky, párátka, skořápky ořechů a také například cigaretové nedopalky. Odpadkový koš díky tomu zaplníte o polovinu méně. Nejen, že se tím zbavíte poletujících octomilek, ale budete-li chtít, můžete také efektivněji recyklovat materiály, které rozdrtit nelze. V případě, že vám do drtičenáhodou spadne třeba lžička, nic se neděje. Předmět se v drticí komoře jednoduše zablokuje a přístroj se automaticky zastaví.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Máte doma malého badatele a bojíte se, že bude chtít nový přístroj vyzkoušet? Nemusíte. Přístroj nemá žádné ostré prvky.  Všechny funkční části jsou dostatečně hluboko, takže poranění při běžném kontaktu nehrozí. Drtič odpadu není ani zvlášť hlučný, v provozu dělá menší rámus než kuchyňský robot.
Nemusíte se ani obávat velkého zvýšení spotřeby vody a elektřiny. Přístroj nevyžaduje téměř žádnou údržbu a pro menší domácnosti je k dostání od čtyř tisíc korun.
Závěrem je nutno podotknout, že své fanoušky drtička nenalezla mezi vlastníky kanalizační sítě, ti se totiž obávají problémů s ucpáváním stok. Prodejci však tyto obavy vyvracejí, protože z domácnosti odchází odpad rozmělněný na částečky menší než 0,5 mm.

Ivana Karasová
Foto:  drviceodpadov.sk, gadgets.boingboing.net, drticeodpadu.cz, nazeleno.cz

13.9.2010 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist