Zaostřeno na odpadkové koše

Doba pokročila kupředu i ve vývoji odpadkových košů. Designéři soutěží v navrhování trendových stylů a celých kolekcí odpadkových košů, a tak se nádoba na odpad může stát nejen praktickým, ale i pohledným bytovým doplňkem.

121030-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Designové provedení odpadkových košů se projevilo i na barevném spektru dostupných výrobků. Dnes je naprosto samozřejmé pořídit si odpadkové košeromantickém provedení třeba se základní růžovou barvou, či motivy v podobě květin nebo poletujících motýlků.

V sortimentu se objevují odpadkové koše navržené designéry a návrháři z celého světa. Vyrábějí se z lakované oceli a k dostání jsou v pestrých barvách počínaje světle zelenou až po zlatavé či tyrkysové odstíny.

Současný trend kovových povrchů zařizovacích předmětů v domácnosti splňují lesklé i matné ocelové a nerezové koše. Vychytávkou jsou dokonce odpadkové koše s protiotiskovou povrchovou úpravou – to pro ty, co to mají rádi všechno naleštěné.

Moderní domácnosti kladou důraz na kvalitu materiálu i funkčnost. Preferují vestavné modely košů, které se dají aplikovat do výsuvných částí kuchyňské linky. Nezbytným pomocníkem v domácnosti se stávají designové nerezové koše, koše s nášlapnými pedály pro obsluhu víka či bezdotykové koše se senzorovým ovládáním.

Ekologické třídění odpadu
K uvážlivému hospodaření patří třídění odpadů, což je moderní způsob zacházení s nepotřebnými věcmi a jejich zbytky. Podle způsobu likvidace odpad třídíme na sklo, papír, plasty, kovy, textil, nápojové kartony, bioodpad a nebezpečné odpady.

Stoupenci ekologických domácností volají po třídění odpadu a vyžadují vysoký stupeň hygienické obsluhy odpadkových košů na tříděný odpad tzv. sortery. Velmi praktické je, že mají vždy dvě i více nádob, které lze samostatně vyndat a vynést. Umožní tak ekologické oddělování odpadů již v kuchyni s velkým důrazem na hygienu.

Naštěstí je současná nabídka odpadkových košů na třídění odpadu pro všechny typy domácností tak široká, že si z ní vybere skutečně i ten nejnáročnější zákazník.

Text: Alexandra Rohanová
Foto: houzz.com, clutterfreekitchens.co.uk, Int.com, rossi.pl, brookstone.com, pfeiferstudio.com, takeheartshop.blogspot.com, electramag.com.br, mnn.com, managementuldeseurilorarges.ro, scoopweb.com, desiid.com, chictip.com, decor-de-maison.blogspot.com, shelterness.com, plusmood.com, sykora.eu, jeremyriad.com

22.5.2013 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist