Zaměřeno na předsíň: Ať konečně vynikne!

Předsíň je místnost, která při vstupu jako první přivítá jak vás, tak návštěvu. Na ní záleží, jaký uděláte dojem. Aby působila útulně a navodila pocit harmonie, připravili jsme si pro vás několik vychytaných tipů.

Stačí málo, získáte moc

Už dávno neplatí, že musíte předsíň vyplnit nábytkem v rozměrech XXL. Skříně nemusí být nijak zvlášť hluboké, navíc mnohem lépe působí nenápadný nábytek jako vestavné skříně nebo šatna. Robustní a masivní nábytek si mohou dovolit ti, jež bydlí v domě, kde o prostor není nouze. Naopak v městském bytě, kde vládne strohá Skandinávie či ultra moderna, byste minimalistickou podobu interiéru narušili. Přeplněná předsíň, ať již nábytkem či neuklizenými věcmi, vzbudí spíše dojem skladiště než domova.

Když vašemu bytu schází tolik potřebné metry čtvereční

Máte menší byt, ve kterém předsíň supluje pouze uzounká chodba? V tom případě je vhodný nábytek s posuvným zavíráním, ideálně ve světlých odstínech, jako je smetanová, béžová, slonová kost či nádech mléčné pěny nebo našlehaného kapučína. Světlé barvy totiž umí opticky přifouknout prostor. Rozhodně byste neměli zapomenout na zrcadlo či na chytře zvolenou tapetu třeba s motivem mostu či okna, která na vhodně zvoleném místě na konci místnosti fikaně přesvědčí oči, že až tak malá ta chodba rozhodně není.

Ať se vaše klíče nepovalují všude možně

Známe to asi všichni. Když přijdeme domů, klíče nevědomky odložíme na místo, na kterém by nás je ani nenapadlo hledat. A pro tyto věčně se opakující případy velkého pátraní se přimlouváme za věšák na klíče, jež by měl mít místo v každé předsíni. Klíče můžete navěsit buďto na klasické háčky nebo na stěnu upevnit schránku, za jejímiž dvířkami naleznou vaše klíče pevný domov.

TIP LIVING.CZ: Skvěle vypadají dřevěné skříňky na klíče ve tvaru domečku. Pokud však je vaším krédem adrenalin, můžete klíče zavěsit na klasickou horolezeckou skobu. Fantazii se totiž meze nekladou.

Měkké posezení

Když se budete chtít dostat do lodiček či tenisek, rozhodně uvítáte, když si sednete na pohodlnou stoličku nebo komodu, která je ve spodní časti opatřena šuplíky či prostorem na odkládání bot a v té horní pohodlnou matrací pro sezení.

TIP LIVING.CZ: Pokud máte doma kocoura, který se nemůže dočkat, až se otevřou dveře a vy se vrátíte domů, nachystejte mu na chodbě pelíšek. Skvěle poslouží dřevěná bedýnka na ovoce, kterou vypodložíte měkkým polštářem, kde se bude váš čtyřnohý přítel cítit bezpečně a na svém výsostném stanovišti bude vítat příchozí.

Ať kabáty a bundy visí…

Předsíň bez věšáku prostě existovat nemůže. Volit můžete buď stojanový věšák, nebo řadu háčků na zdi, případně na podložce připevněné ke zdi. Praktická je i obyčejná šatní tyč opatřená ramínky. Neotřele působí, když místo tyče použijete větev přinesenou z lesa.

Stejně důležité je zrcadlo, abyste se mohli zkontrolovat, nevyrazíte do světa. Ruku na srdce – pro koho to není poslední rituál, než vezme za kliku? Nástěnná varianta šetří místo, kdežto stojací zrcadlo dokáže rozbít nudu.

Co dál předsíni sluší?

  • Jakmile vyklouznete z obuvi, ve které chodíte celý den, oceníte, když vaše chodidla pohladí kusový koberec s vyšším vláknem. Rázem se vám zlepší nálada.
  • Vsadili jste na poličky? Vyplňte je proutěnými košíky s látkovou vsadkou nebo papírovými boxy.
  • Nezapomínejte na drobnosti, jako jsou svíčky, lucerny, svícínky, obrázky nebo rámečky s momentkami z vaší dovolené.
  • Interiérový parfém nemusí mít své místo pouze a jenom na toaletě, vonný difuzér oceníte také v předsíni. Když otevřete dveře, pohladí vás nejenom pocit domova, ale také příjemná vůně.

Text: Zelnitiusová Lenka
Foto: Pinterest.com

7.7.2016 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist