Zaměřeno na design: trendy konferenční stolky

Nechybí zpravidla v žádném obývacím pokoji a mívá mnoho podob. Jeho nespornou výhodou je, že si jej můžete snadno vyrobit sami a dotvořit tak zajímavý vzhled vašeho interiéru. Ano, řeč je o konferenčním stolku!

122305-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Designová podoba konferenčních stolků podléhá, stejně jako vzhled ostatního nábytku, především módním trendům a aktuálním stylů interiérového a nábytkářského designu. To, co se na nich mění je jednoznačně materiál, tvar a barevné spektrum.

Co se však změnit nesmí je účelovost a praktičnost. Hlavním úkolem nábytkářských mágů je vyvíjet nejkomplexnější design a současně prohlubovat a vylepšovat vlastnosti jejich použití. Někdy se to povede a někdy zase ne, ale když už nějaká ta konferenční novotina spatří světlo světa v komerční produkci, bývá to takřka vždy pecka.

Velká inspirativní galerie stolů

Současným ideálním tvarem, v němž se našlo mnoho  návrhářů moderního nábytku je takzvaná skvrna, čili oblý, nepravidelný tvar, dále pak klasický čtverec a kruh. Nabídka konferenčních stolků doslova hýří barvami, materiálovými koncepty, velikostí i povrchovým provedením v mnoha adaptacích na matné, lesklé i texturované plochy.

Odpískáno mají konferenční stolky ze sklakovu, které jsou současně poměrně nebezpečné pro rodiny s malými dětmi. Jejich vzhled je dnes již považován za mírně zastaralý. Když už sklo, tak tvrzené a samostatně, anebo v kommbinaci se dřevem. Na deskové nohy stolků však zapomeňte, in jsou podivné patvary, koule, kruhy anebo rovnou zvířecí vyobrazení.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Největším trendem mezi konferenčními stolky jsou však svépomocí vyrobené kousky. Velmi oblíbené jsou skládačky z dřevěných přepravek, které se několika šroubky připevní do tvaru čtverce k sobě a vystelou se textilními sedáky.  Anebo například jemnou patinou zdobené staré komody přetvořené do podoby konferenčních stolků s obrovským úložným prostorem. Zkrátka, fantazii se meze nekladou.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Lucie Sýkorová

Foto: bs2h.com, mespy.com, hometrendspotter.com, sasinteriors.net, cococozy.com thedecorologist.com, studioaflo.com, aliexpress.com, whokilledbambi.co.uk io9.com trendhunter.com, inthralld.com, bhg.com, ryanbenoitdesign.com

4.11.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist