Zaměřeno na design: Designový sedací nábytek v neobvyklých tvarech

Křesla, lenošky, pohovky , židle a sofa – jsou neodmyslitelnou součástí každého interiéru a byť jim bývá mnohdy neprávem upírána jejich důležitost, nábytkový design na nich rozhodně fantazií a kreativitou našetří.

Velmi populární jsou zemité barvy a jistý druh modulární kompozice, která se do sedacího nábytku promítá čím dál tím častěji. Například studio CTRL ZAK a Davide Barzaghi společně vytvořili něco, čemu bychom mohli říkat pohodlný kamenolom. Objemné křeslo sestává výhradně z napodobenin přírodních materiálů. Ze zdánlivě dřevěné konstrukce, která je doslova vycpána moduly, ne náhodou podobnými obřím balvanům po jediném dotyku lze vyčíst, že se jedná o plast s dokonalou povrchovou úpravou. Asi málokdo by odhadoval, že se kdy bude na kamenech sedět tak pohodlně a tak ekologicky. Toto posezení je totiž naprosto celé vyrobeno z recyklovaných materiálů.

Eco-friendly – neboli sympatizující s ekologií jsou také klasické i barové židlekolekce Monster Face. Zde se sice nedá říci, že by se designéři nějak extrémně vyřádili, nicméně kdyby ano, pak by možná pokazili celkový dojem z tohoto kusu nábytku. Jedná se o gotic style s obličejem příšer, který je elegantně zapuštěn do syntetické, černé kůže coby reliéfní vzor. Na první pohled působí tvář trochu ornamentálně a poněkud abstraktní výraz v ní spatříme až teprve poté, co se zadíváme pozorněji.

Velká fotogalerie sedacích souprav

Sedět nebo si dokonce lehnout jen tak na vodní hladinu a nechat se unášet proudem až přímo do vašeho domova… To je ta pravá romantika. Nyní se vám tento sen může snadno splnit. Měli bychom tady pro vás super-romantický tip v podobě interiérové a současně i exteriérové „intimní“ válendy, která je schopná plout po vodní hladině, aniž by utrpěla sebemenší újmu. Díky kulatému tvaru poskytuje dostatek prostorupro dvě osoby a rovněž jí tento kruhový průměr dodává na stabilitě.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Lucie Sýkorová

Foto: dezeen.com, pursuitist.com, fastcodesign.com

27.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist