Zamaskujte poškozené a znečištěné stěny pomocí chytrých dekorací

Nedávno jste malovali a už jsou vaše stěny někde poškozené, nebo ušpiněné? Nezoufejte, vše se dá zamaskovat! My vám poradíme, jak to udělat tak, aby byl výsledek navíc ještě esteticky pěkný!

115410-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Řasit a muchlat – perfektně se hodí na stěny s větším defektem, například vydrolená zeď, praskliny apod.
Pracujete rádi s látkou? Nebo se vám zkrátka jen líbí dekorativní plastiky, které jakoby vystupují ze zdi? Pak máme to pravé pro vás. Stačí vám k tomu kusy látky (rozměry závisí na tom, jak velkou dekoraci budete chtít vyrobit, lepší však je, když je látka větší, dostanete tím větší plastičnost), lepidlo na textil, silnější jehla, silnější nit a pár hřebíků. Teď už bude na řadě jen vaše zručnost.

 

Pokud budete látku jen řasit a skládat, nebudete lepidlo ani potřebovat. Nařaste textilii do požadovaného tvaru a sklady ve vystouplých místech jen několika stehy spojte, aby látka držela požadovaný tvar. Rozhodnete-li se ve znamení avantgardní moderny muchlat, je dobré látku slepit lepidlem v každém skladu, který má plasticky vystupovat. Můžete také použít několik menších kusů a slepit nebo přišít je nepravidelně k sobě. Po zaschnutí (v případě lepení) stačí látku jen pomocí hřebíků připevnit ke stěně. Pro dokonalý efekt můžete na hlavičky hřebíků přilepit třeba ozdobné knoflíky.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací


Umění „za hubičku“ – hodí se pro znečištěné zdi i na stěny s hlubším poškozením

Obchodní domy s nábytkem a dekoracemi nabízejí překrásné a moderní látky – jak dekorační, tak i závěsové. Vyberte si látku s motivem dle libosti. Rozměry opět závisí na požadované velikosti obrazu, proto je lepší vybírat metrážovou látku.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Dále budete potřebovat už jen rám, popřípadě rámy (chcete-li obrazů víc nebo třeba jeden velký, dělený). Rámy mohou být i kulaté, zkrátka je to na vás, každopádně postačí naprosto obyčejný, nejlevnější rám ze dřeva. Postup je naprosto jednoduchý! Látku napněte a přitlučte ji k přitlučte k rámům pomocí malých hřebíčků. Dílo je hotovo.

Praktické a přitom pěkné – vhodné pro omšelé a ušpiněné zdi kolem vypínačů
Také vás vytáčí skvrny a omšelá zeď kolem vypínačů? Samozřejmě, dá se to vyřešit tak, že půjdete do obchodu a koupíte za 350 Kč jeden rám k vypínači, ale pakliže máte doma vypínačů víc, mohlo by se vám to pěkně prodražit. Existuje mnohem lepší, levnější a mezi námi i daleko estetičtější způsob! Kromě samolepících dekorací na stěny existují rovněž samolepící metrážové tapety, které si můžete vybrat jak s omyvatelnou povrchovou úpravou nebo ve vysokém lesku či obyčejné, matné. Výhoda metrážových samolepících tapet je jednoznačně v ceně. Seženete je za cenu zhruba 57 Kč za metr – a kolik metrů asi budete potřebovat pro oblepení dejme tomu deseti vypínačů (když to hodně přeženeme)?

 

Zbývá už jen změřit výšku a šířku vypínače a na zadní stranu tapety si jej překreslit. Pak okolo načrtnutého obdélníku nebo čtverce, symbolizujícího vypínač nakreslete buď další, obyčejný čtverec nebo třeba starodávný rám, rám v podobě rozprsknuté skvrny, či různě ozdobné rámy. Nezapomeňte při kreslení počítat s tím, v jakém rozsahu jsou skvrny kolem vypínače. Pokud je stěna omšelá pouze v horní části, můžete namísto úplného orámování nakreslit jen motiv, který přilepíte jen na poškozenou část zdi. Pak už jen svůj motiv vystřihněte a nezapomeňte prostřihnout i otvor uprostřed na vypínač. Odlepte zadní stranu a tapetu opatrně nalepte.

Čtěte také:

Pohrajte si se stěnou za čelem postele

7 tipů na stylové závěsy

5 tipů na levné oživení interiéru

Text: Lucie Sýkorová
Foto: likeyou.com, homemadesimple.com, behance.net, armeniomartins.com, 3rings.designerpages.com, applesnonions.wordpress.com, sustainableguernsey.info, gardnerswebsite.com

4.7.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist