Zamaskujte nejen zárubně, ale i samotné dveře

Neviditelné dveře máme spojené s tajnými chodbami ve starých sídlech. Ale své uplatnění najdou i v moderních interiérech, například pokud vede z místnosti více dveří, zbytečně rozčleňují prostor a působí rušivě. A v takových případech mohou pomoci dveře, které splynou se zdí.

30sapelidvere-elegant-povrch-karton-tapeta-skryte-zarubne_13870-kc-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: SAPELI

Způsobů, jak vyřešit problémy s velkou spoustou dveří v jediném prostoru, může být několik. Někdy pomohou posuvné dveře, jindy zase skleněné. Obě varianty ale mají jistá omezení, například hůře tlumí zvuk. Poslední variantou je dveře „zneviditelnit“.

Co zmůžou bezobložkové zárubně

Zvláště v bytě zařízeném v minimalistickém či eklektickém duchu možná oceníte možnost použít bezobložkové zárubně. Pak totiž můžete dotáhnout omítku nebo tapetu až k dveřnímu otvoru. Vznikne tak dojem, že se dveře ztrácejí ve stěně. Navíc z každé strany mohou mít jiný vzhled, který můžete vhodně přizpůsobit zařízení v jednotlivých místnostech.

Neviditelné zárubně můžete ale využít i v opačném gardu. Máte-li rádi kontrasty, zvolte naopak výrazně jiné a naprosto rozdílné provedení. Díky skrytým zárubním vynikne design samotných dveří, což je navíc umocněno dokonale čistými liniemi. A přesvědčíte se sami, že tak vytvoříte velmi nezvyklý a působivý detail.

Dveře, co splynou se zdí

Ani to dnes není žádný problém. Možná nepovedou do tajemných chodeb či komůrek, ale svou úlohu sehrají určitě i v moderním interiéru. Ačkoli půjde asi spíše o sjednocení vzhledu dané místnosti, než že byste chtěli před někým tajit existenci vedlejšího pokoje.

Ptáte se, jak na to? Není to nic složitého. Prostě necháte celý dveřní systém jednoduše splynout se zdí. Ta nebude nijak vizuálně narušená, a vy tím získáte jednolitou plochu. Podmínkou však je, že musíte zvolit speciální dveře, které doplníte skrytou zárubní.

Na těchto dveřích může být navíc penetrovaná MDF deska, která sice sama o sobě příliš parády nenadělá, ale poslouží vám jako základ pro výmalbu nebo nalepení tapety ve stejném dekoru, jako je na zdi. Dveřní křídlo díky tomu skvěle splyne s okolním povrchem. Možná vás potěší, že tyto „diskrétní“ dveře si můžete pořídit jak v otočné, tak i posuvné variantě. A pak už záleží jen na vás, zda povedou do pracovny, ložnice nebo do koupelny.

11.1.2021 5:35 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist