Žaluzie a jejich využití

O žaluziích bylo již napsáno mnoho. Že existují horizontální i vertikální, že máme mnoho druhů materiálů, a že se ty a ony hodí do koupelny či kuchyně. Zaměřme se na praktičnost využití žaluzií, tedy možnosti a způsoby, kam je umístit.

120981-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Nové technologie přetvářejí způsoby a využití prakticky veškerého zboží, které si chceme domů pořídit. Žaluzie se dají využít i na mnoho jiných způsobů, o nichž se nám zatím možná ani nezdálo. Představíme si alespoň některé z nich.

Žaluzie místo paravánů a dveří
Pokud doma chcete něco trošku jiného, než mají ostatní, nebo prostě jen nezbývá místa pro klasické dveře, je tu univerzální využít žaluzií. Vybírat se dá z horizontálníchvertikálních, stejně tak z látkových i dřevěných materiálů. Žaluzie skvěle oddělí místnosti od sebe, navíc dodají naprosto originální design vašemu domovu. Kdykoliv si vzpomenete, můžete žaluzie roztáhnout a mít více světla, nebo naopak uzavřít prostor, který zrovna nemusí být vidět.

Žaluzie a rolety – inspirativní fotogalerie

 

Do kanceláří, knihoven a úložných prostor
Stejně tak je čím dál modernější využití žaluzií pro kancelářské skříně bez dvířek, ale zároveň se dají aplikovat i pro knihovnu v obývacím pokoji. Pro tyto účely se hodí nejlépe dřevěné žaluzie, které seženeme v nepřeberné škále barev, tedy můžeme je sladit s nábytkem, na který je použijeme. Jakmile je práce hotová, nebo knížka dočtená, jednoduše stáhneme žaluziepokoj vypadá upravenější, ať už se za žaluziemi skrývá cokoliv. Nezapomeňme ani na výhodu uzavření úložných prostor, kde místo drahých posuvných dveří usadíme cenově dosažitelné žaluzie a je vystaráno.

Vychytávky moderní technologie
Kdo by to byl řekl, doba zase o velký krok pokročila a tuto vychytávku jistě ocení mnoho z nás. Ať už ze zdravotních důvodů, nebo jen z pohodlnosti požitků odpočinku na sedačce. Tento nový trend se jistě rozšíří rychlostí blesku a již brzy nebude chybět v žádné domácnosti. Nyní můžeme žaluzie ovládat nejenom pomocí tlačítek na zdi, ale také pomocí tzv. dálkového ovladače. Firmy, které se touto možností zabývají, nabízejí ovládání pomocí webových prohlížečů nebo například přes „chytré telefony“. Současně můžeme nastavit centrální funkce, kdy se bude zatahovat či roztahovat více žaluzií najednou. A jako třešničkou na dortu jsou automaticky nastavitelné žaluzie, které se budou zatahovat vždy v určitou hodinu, například při východu slunce a vy se již nemusíte starat absolutně o nic.

Text: Jana Čechová
Foto: shutterkits.com.au, ladybirdsranni.in, windows-blinds.net, mkieley.com, furnicraft.info, home4us.info

 

 

30.11.2011 4:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist