Zakopáváte o kabely? Už nemusíte.

Každý, kdo měl co dočinění s elektronikou, dříve či později řešil otázku s hromadícím se množstvím kabelů. Pokud už nechcete zakopávat o kabely, máme pro vás pár tipů.

Ač se s některými elektronickými zařízeními můžete volně pohybovat po pokoji na bezdrátové bázi, nakonec je  ale stejně musíte připnout ke zdroji elektřiny. Máte- li více takovýchto zařízení, potýkáte se s problémem mnoha kabelů, které nejen že nevypadají hezky, ale také se občas připletou do cesty. Co s nimi?

Designéři se vydali dvěma cestami. Jedna nás nabádá k tomu, abychom kabely přiznali a vytvořili z nich designový prvek. Pak nezáleží na tom, zda se nám plazí po zemi nebo visí u zdi. Můžete si pohrát s jejich barvou, tloušťkou a délkou. Dají se z nich vytvořit působivé ornamenty, které se hodí do designového interiéru nebo veselé obrazce vhodné do dětského interiéru. Při instalaci lustru nebo světel na strop můžete  s kabely počítat a připravit si tak unikátní a funkční ornament.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Druhou cestou je zakrytí změti kabelů zajímavým víkem nebo jejich překrytí po celé délce. Klasické umělohmotné lišty jsou vhodné, pokud máte jeden nebo dva kabely a spíše užší. Jsou-li širší a ve větším množství, můžete je schovat za tzv. plaňkový plot.(galerie pod článkem). Plaňkový plot je velmi oblíbeným řešením holandských designérů, kteří jeho plochu využívají k různým barevným kombinacím na doplnění vzhledu interiéru. Jeho výhodou je nejen zajímavý vhled ale hlavně přístup. Jednoduše nepotřebný kabel vytáhnete a nahradíte ho jiným. Podle množství kabelů, které má plot pojmout, můžete zvážit jeho výšku. Poté si už můžete užívat prostoru bez věčně se povalujících kabelů.

Napište nám o tom, jak jste vy vyřešili problém s kabely a pošlete i fotografie na redakce(zavináč)living.cz Rádi je uveřejníme. Nejlepší nápady odměníme lahví kvalitního vína.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com, edhickcox.com

13.8.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist