Jak zakomponovat jídelní stůl do kuchyňské linky? Podívejte se na povedené inspirace

Ne vždy se podaří najít místo na samostatný jídelní stůl, a tak nezbývá než kreativně hledat jiné řešení. Šikovné je zakomponování stolu přímo do kuchyňské linky. Přinášíme několik zajímavých inspirací.

3_stul-integrovany-do-kuchynske-sestavy_oresi-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Oresi

Barové sezení

Spojené kuchyně s obývákem bývají často spojeny a zároveň rozděleny kuchyňským ostrůvkem. Jde o velmi praktické řešení, které pomáhá vymezit jednotlivé obytné zóny a zvětšuje pracovní plochu kuchyně. Na těchto ostrůvcích se většinou najde místo i pro barové nebo polobarové sezení. To se hodí pro rychlou snídani či svačinku, nebo pokud si chcete popovídat s paní kuchyně, která se zrovna činí v kuchyni.

Není divu, že se z nich stal vyhledávaný nábytek také v prostorných místnostech. Mohou být vybaveny zvýšenou barovou deskou na konzolích, v tom případě potřebují vysokou či barovou židli. Na trhu je dostatečně široká nabídka kvalitních kousků, u kterých výrobci kromě designu preferovali bezpečnost a pohodlí.

Jídelní stůl jako součást linky

Je-li potřeba ušetřit místo, nabízí se řešení zakomponovat klasický jídelní stůl přímo do linky. Dá se tak ušetřit hodně prostoru a navíc ho lze využít jako rozšíření pracovní plochy. Ne sice plnohodnotně, protože snížená deska nedovolí pohodlné stání, ale proč si při přípravě jídel taky neposedět?

Pro jednotný vzhled kuchyně se nabízí použití stejné desky, jako je na pracovní ploše. Celý prostor tak působí uceleně a uspořádaně.

Při zařizování kuchyně stačí dokoupit potřebné množství desky, tu pak lze doplnit vhodnými podnožemi.

Vyzkoušíte podobné řešení u vás doma?

17.2.2022 11:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist