Zajímavé obývací pokoje s pruhy na zdech

Nelze sice tvrdit, že pruhované stěny jsou právě nejoblíbenějším akcentem v obývacích pokojích, ovšem je třeba přiznat, že do pokoje vnesou jistý příjemný neklid a vzrušení v podobě přidaného vzoru a barvy. U tak výrazného vzoru, kterým pruhy nepochybně jsou, je důležité postupovat s jistou lehkostí při jejich aplikaci v daném prostoru.

136465-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Pruhy dodají interiéru energii

Ačkoli existuje mnoho směrů, kterým lze dekorování obývacích pokojů zasvětit, jsou pruhy tím, co do interiéru vnese rozmanitost, energii a hravou propracovanost. Pruhy v obývacích pokojích můžete realizovat v různých formách a odlišné podobě. Doslova okamžitě pak vytvoří z obývacího pokoje kontaktní místo, které poskytne ideální prostředí pro vybavení a doplňky dle vašeho osobního výběru.

Jak a čím vymalovat? Zeptejte se na forum.living.cz

Máte širokou škálu pruhů na výběr

Ať se vám líbí pruhy vodorovné, svislé, široké, či tenké, barevné anebo lišící se pouze jemným odstínem barev, máte možnost vybírat z doslova nekončící škály pruhů. Vyhýbat se nemusíte ani eklektickým vzorům, které vám mimo jiné umožní pohrát si s barvou i vzorem, jako tomu není snad u žádného dalšího stylu.

Kdo se rozhodne pro pruhy

Pruhy do svých obývacích pokojů v současnosti volí ve většině případů majitelé domů a bytů, kteří mají jako prvotní plán barevně neutrální schéma a v rámci sezóny anebo obměny místností přidají na žhavějších barvách nebo výraznějších vzorech proto, aby nemuseli provádět ve svém interiéru žádné rozsáhlejší změny. Zdá se, že právě pro tento případ jsou pruhy na zdech nebo v prostoru ideální volbou. Jasným a oživujícím vzorováním na stěně lze rovněž zvýraznit některý z architektonických prvků, které jsou již kompozičně začleněny do daného prostoru, například krb, a tím tomuto prvku poté přidat na vizuální přitažlivosti.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

23.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist