Zajímavé nápady, jak vyzdobit koupelnu

O tom, že v koupelně mohou mít své místo i květiny, a to jak ty ve váze, tak ty v květináčích jsme se již zmínili v několika našich předchozích článcích. Dnes se zaměříme na to, jak vyzdobit koupelnu za pomocí nejrůznějších dekoračních i užitných předmětů. Pojďte se tedy podívat na tipy, které jsme pro vás vybrali.

118849-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Koupelna často bývá tou nejmenší místností v bytě, takže zde nebývá prostoru nazbyt. Nevejdou-li se do ní velké zařizovací předměty, je dobré ubrat i na dekoracích a ozdobných prvcích, aby interiér koupelny nebyl příliš přeplácaný. V žádné koupelně by však zcela určitě nemělo chybět zrcadlo. I s ním se dá velmi dobře pracovat jako s dekoračním prvkem. Zrcadlo může být několikadílné, se speciálním orámováním anebo velké kupříkladu přes celou jednu stěnu. Ať už se jedná o zrcadlo historické s patinou anebo o modernější provedení, vždy se dá vybrat zrcadlo zajímavé a pro daný interiér co nejvhodnější, tak aby ladilo s ostatním vybavením koupelny.

Jako praktický odkládací prostor v koupelně může posloužit hezká rustikální stolička ze dřeva, se sukovitými nohami, na níž budete mít na dosah vše potřebné, na co chcete dosáhnout z vany: mycí houbu, mýdlo, kartáček, pemzu anebo sprchový gel.

Zajímavá lampa anebo historicky působící kohoutek u umyvadla dodají interiéru koupelny na zajímavosti stejně jako například proutěné koše na odkládání ručníků anebo pěkné, netradičně řešené poličky na nezbytnosti. I historicky vypadající sprchové hlavice anebo zajímavá odolná tapeta jsou záležitosti, které do originální koupelny rozhodně patří.

Pobýváte-li častěji ve vaně, můžete si na ni pořídit malý odkládací stoleček v podobě odolného tvrdého dřeva, kam si uložíte třeba nejen rozečtenou knížku, ale i rádio nebo mobil, pokud s ním musíte chodit i do koupelny a používáte ho tu třeba místo rádia. Zajímavá speciální smaltovaná tabulka s patinou dodá také vaší koupelně na tajuplnosti, zvláště bude-li nápis na ní již sotva čitelný.

O koupelnách se toho napsalo již mnoho, avšak dekorační témata v souvislosti s koupelnovými prostorami jsou vždycky vítána. Ať je tedy pro vás i náš dnešní článek přínosem.

Zuzana Bohdalová
Foto: countryliving.com, blenderartist.com, houzz.com

19.5.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist