Zajímavá dřevostavba má hned dvě terasy – pro teplé a chladnější dny

Cestu z města si dopřála rodina, která vyměnila bydlení ve městě za klid malé vesničky u Hradce Králové. Postavili dřevostavbu zajímavého vzhledu, a to hned se dvěma terasami.

p1040024-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: GEBAS atelier architecs

Nejdůležitější bylo najít architekty, s nimiž si tzv. sednou a dokáží společně vytvořit projekt, kde se budou cítit dobře. Hledali na internetu, až našli to pravé ořechové – GEBAS atelier architecs. Hlavním požadavkem bylo navrhnout přízemní dům spojený s přírodou.

Pak už začaly přípravné fáze. Příprava projektu zabrala tři měsíce, vyběhat stavební povolení půl roku. Další rok se stavělo a zařizovalo.

Za sluncem

Prostředí malé vesnice, okolní příroda a velký pozemek doslova vybízí k pobytu venku. „K tomu jsme využili dvě pohledové strany domu, na každou jsme situovali terasu, každou na jinou světovou stranu,“ vysvětlují architekti.

Západní terasa nabízí propojení domu s bazénem, zahradou, posezením a výhledem do přírody. V chladnějším období ji tak lze využívat jako tu teplejší variantu pobytu venku.

Východní terasa, naopak naskýtá výhled na golfové hřiště, a v létě se zde majitelé mohou ukrýt před horkým sluncem.

Místo zelené hliníková

Atypickým prvkem na domě je tvar střechy, resp. její štít, jehož šikmý vzhled lze vidět jen z určitých pohledů na dům.

Původně projekt pracoval se živou fasádou z rostlin a zároveň zelenou střechou. Nakonec ale vyhrála střecha a fasáda osazená hliníkovým plechem Prefa. Toto řešení se ukázalo jako praktičtější, levnější a lépe proveditelné.

Atypický interiér

Celý interiér této přízemní dřevostavby je navrhovaný na míru s ohledem na atypické tvary.

Obytný prostor je otevřený do krovů, kde je umístěna galerie s pracovnou. S galerií je spojen prostorovým schodištěm z masivu, které tvoří zajímavý a výrazný prvek v interiéru, a tím se stává i součástí mobiliáře interiéru. Od vstupní haly ho odděluje prosklená stěna.

Kuchyň je vyrobená na míru od truhlářů. „V celém interiéru se nám podařilo kombinovat přírodní masivní materiály a moderní lesklé povrchy. Dosahujeme tak vysokých kontrastů v celém interiéru, který si ale zachovává příjemnou zabydlenost,“ vysvětlují architekti.

Dominantním prvkem v domě je krbová vložka na míru doplněná přírodní betonovou stěrkou. V zimním období je krbem možné vytopit celý obytný prostor.

Zdroj: GEBAS atelier architecs

24.2.2022 11:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist