Zajímají vás dotace na zateplení a pasivní domy?

Pokud se chystáte svůj stávající dům zateplit a nebo plánujete-li stavbu energeticky nenáročného a tedy v rámci provozu levného tzv. pasivního domu, pak právě pro vás je určena zpráva vícepremiéra a ministra životního prostředí Martina Bursíka. Počínaje dubnem letošního roku 2009 bude totiž poprvé v historii ČR možné pro domácnosti získat dotaci na energeticky úsporné rekonstrukce domů či na výstavbu novostaveb v režimu pasivních domů.

Unikátní dotační program pro domácnost již letos nabídne podle slov Martina Bursíka téměř deset miliard korun a bude zaměřený jak na obnovitelné zdroje, tak právě na energetické úspory při rekonstrukcích a budování novostaveb.

Z těchto peněz bude možno financovat:

1. kvalitní zateplování rodinných domů,

2. kvalitní zateplování nepanelových bytových domů (zateplování panelových domů podporují již programy Ministerstva pro místní rozvoj)

3. nahrazení neekologického vytápění za nízkoemisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb,

4. výstavbu domů v pasivním standardu.

Celkově bude moci z chystaného dotačního programu v následujících letech čerpat cca 250 tisíc domácností až 20 miliard korun. Zdrojem financování programu jsou výnosy z prodeje emisních povolenek. O dotace z nového programu nebude možno žádat zpětně na akce zrealizované před jeho vyhlášením. Podrobné podmínky programu budou k dispozici v březnu.

Podmínky programu v oblasti obnovitelných zdrojů navážou na již vyhlášený Státní program na podporu úspor energie a obnovitelných zdrojů energie pro rok 2009, který naleznete ZDE.

Red.
zdroj: centrum pasivního domu
foto: archiv redakce

3.2.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist