Zajímá vás: Stropy plné hvězd

Do redakce jsme za posledních pár měsíců dostali mnoho zvídavých mailů, které měli jedno společné téma a to otázku, zda neznáme nějakou firmu, vytvářející obrazce na strop, které v noci svítí. A tak jsme hledali..hledali…až jsme našli…tadáá.

137377-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Firma se jmenuje Hvězdné stropy a s jejím sympatickým majitelem Martinem Falcem jsme se sešli vyzvědět všechny detaily.

Hvězdné stropy – zajímavý název. Co přesně nabízíte?

Pohled na rozzářenou noční oblohu je kouzelný zážitek a to nabízíme i my. Snažíme se vytvářet zajímavé návrhy jak pro děti, které mají rády motivy hvězdných válek, víly, planety, mléčné dráhy a hvězdy, tak i pro dospělé, kteří jistě ocení fantazijní motivy nočních měst a podobně. Každá malba je unikát.

Znamená to, že vše děláte ručně?

Ano, vše je originální ruční tvorba.

Jak to dlouho trvá?
Strop standardní velikosti trvá 4 až 5 hodin. V nabídce máme i složitější motivy, které trvají okolo 7 hodin. Jedná se však o naši specialitu. Přes den je na stropě vidět letní obloha a v noci se na stejném místě objeví seskupení hvězd.

Takže se musí vyklidit pokoj a..
Ne, ne, vůbec. Jediné, co je nutné, je odstranit hračky ze země dětského pokoje. Nátěr nekape a rychle schne. Drží na 90 procentech stropů a nevadí mu ani členitost, naopak vesmírné motivy lépe vyniknou. Aby byl kontrast noční oblohy ještě efektnější, nanáším nátěr na světlé stropy.

Přes den tedy běžně není nic vidět?

Běžné návrhy vidět nejsou. Nátěr je neškodný a hlavně neviditelný. Nabíjí se ze slunce a  po zatemnění, zatáhnutí žaluzií a rolet se nátěr rozsvítí. Zářit vydrží přibližně 7 hodin.

Je součástí nátěru fosfor? Nebo třeba hvězdičky?
Ne, nic takového. Nemohu prozradit vše 🙂 ale fosfor součástí nátěru není a samozřejmě ani fosforové hvězdičky a jiná zvířátka, která se dají koupit v papírnictví jako samolepky. Toto je speciální nátěr a vše se ručně maluje, jak už jsem zmínil v úvodu.

Dokážu si to představit nejen v dětském pokoji, ale třeba i v koupelně, relax ve vaně plné bublinek a nad hlavou hvězdné nebe, nebo i v pracovně. Lépe by se přemýšlelo..
Hvězdné stropy se hodí kamkoliv. Nezapomenutelný zážitek však mají děti, když se strop poprvé rozzáří. Do pokojíčků se těší a proto odpadá přemlouvání, nebo strach ze tmy. Hvězdné stropy jsou také vhodné do pokojů lidí trpících v noci úzkostí a klaustrofobií. Stropy plné hvězd si  u nás úspěšně razí cestu do mateřských školek nebo kosmetických a masážních salónů. V Irsku, kde hvězdné stropy provozujeme už několik let,  jsou vítanou dekorací diskoték, hudebních klubů a meditačních spolků.


Kolik takový strop s hvězdami stojí?

Ceny, akční nabídky a další informace si můžete přečíst na hvezdnestropy.cz

Je možné zářící strop někde vidět, než se rozhodnu pro aplikaci doma?
Jistě. Zájemci si mohou hvězdný strop prohlédnout v showroomu na Letné. Mohou si tak zvolit ten nejvhodnější motiv, nebo množství zářících prvků.

Sabrina Harisová
Foto: hvezdnestropy.cz

15.3.2011 4:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist