Zajímá vás architektura v Miláně? Navštivte těchto 5 míst

Druhé největší italské město nabízí nálož módy, obchodů a hlavně úžasné architektury. Už jen díky ní si Milano zamilujete na první pohled. Jakých 5 míst nesmíte při návštěvě vynechat?

italy-g8496d4566_1280-1100x618.jpg Zdroj: Invia

Dovolená v Miláně se vám určitě do zaryje do paměti. “Milán je plný života a historie, což je spojení jako stvořené pro vyznavače estetického života. Věřte, že se vám nebude chtít domů,” říká Vladimír Šubr ze společnosti Invia, který také pro vás vybral 5 nejkrásnějších architektonických skvostů.

1. Bosco Verticale

Dvě věže Bosco Verticale (vertikální les), které vytvořilo Studio Boeri pod vedením hvězdného architekta Stefana Boeriho, jsou příjemné pro oči i plíce. V rámci ekologicky odpovědného urbanistického designu bylo na nerovnoměrně rozmístěných balkonech vysázeno přibližně 800 stromů a 15 000 rostlin (celkem odpovídající lesu o rozloze 20 000 m2). Díky rozmanitosti rostlin je fasáda nejen nápadná, ale také se neustále mění.

2. Casa Galimberti

Architektonické prvky tohoto okázalého bytového domu, jako jsou kované balkony a dekorativní kamenické práce, jsou sice okouzlující, ale to, co skutečně upoutá pozornost, jsou malované keramické dlaždice s květinovými výjevy a secesními kráskami, některé polosvlečené a jiné ve svůdných pózách, na pozlaceném pozadí. Budova stojí v takzvaném shluku Milan’s Liberty a určitě stojí za to projít se okolními ulicemi, i když žádná z dalších budov tak působivá určitě není.

3. Fondazione Prada

Fondazione Prada, která sídlí v bývalé varně ginu v jižním Miláně, vyniká jedinečnou kombinací nově upravených původních budov a nových staveb – lidé tento komplex navštěvují stejně tak kvůli architektuře jako kvůli vystavenému umění. Nejvýraznější je Torre – devítipatrová bílá betonová věž s ostrými úhly a strategickými výřezy, v níž je umístěna stálá expozice – a strašidelný dům (Haunted House), budova pokrytá 24karátovým zlatem, což elegantnímu a mírně tlumenému exteriéru dodává trochu oslnivosti.

4. Palazzo Castiglioni

Palazzo Castiglioni, dokončený v roce 1904, je velkolepý palác ve italské variantě secese. Rustikové kvádry v přízemí fasády vypadající jako přírodní skála, a kamenné sochy listů a květin rámující okna, jsou dramatickým kontrastem k hladkým kamenným stěnám budovy. V 60. letech 20. století byla přestavěna na kancelářský komplex, což znamená, že většina původních interiérů zmizela, ale stále je možné obdivovat překrásný exteriér.

5. Duomo di Milano

Přestože milánská katedrála stavila šest století, zůstala věrná gotickému stylu. Štíhlých, vřetenovitých věží je téměř příliš mnoho na to, aby se daly spočítat, a spolu s řadami klenebních žeber symbolizují nebesa. Když se projdete po vnější straně nebo po střeše, chrliče radši nepočítejte – uvádí se, že je zde více než 3 500 vnějších soch (stojí vedle velkých vitrážových oken). Nejkrásnější pohled je však stále z přední strany, kde vás 100% ohromí zdobená fasáda.

10.2.2022 1:25 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist