Zahřejte svůj domov i sebe

Jelikož naše země leží na sever od rovníku, střídají se u nás čtyři roční období. Větší část roku jsou teploty nižší než je nám příjemné a tak si ve svých domácnostech musíme přitopit. Způsob, jak teplo získat je celá řada, stejně tak i možnosti, jak je přivést do místnosti.

121629-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Mezi způsoby, jak přivést teplo do jednotlivých místností, stále převládají topná tělesa, pro která se dříve vžil název radiátory. Zejména pro nesnadnou manipulaci se však od jejich užívání upouští. I když se dnes s klasickými radiátory stále setkáváme, nemusí být jejich vzhled tak odpudivý. Vyrábějí se stále z litiny, ale velmi se změnil jejich design.

Klasické radiátory nahrazují především desková otopná tělesa, vyráběná z různých materiálů, v mnoha velikostech, tvarech, povrchových úpravách a barvách. Nabízejí možnost bočního, zadního i spodního připojení, vybírat lze i různou šířku. Jejich výhodou je nízká hmotnost, malý objem vody, kvalitní povrchová úprava a moderní vzhled. Velmi oblíbené se v poslední době stali nástěnná desková tělesa, která nezabírají žádný prostor, a lze je použít v kterékoliv místnosti. Zároveň tvoří velmi decentní prvek. Jejich plocha může být doplněna i zrcadlem.

Topení – velká inspirativní fotogalerie

Další variantou jsou trubková topná tělesa, známá i jako žebříky. Je možné je umístit přímo na stěnu, ale i volně do prostoru. Jsou velice vhodná nejen do koupelen, ale i kuchyních a chodbách. Tyto žebříky se mohou vyrábět na míru a to jak na elektrické připojení, klasické teplovodní tak kombinované vytápění. Vybírat můžete z mnoha barev nebo i v provedení matného či lesklého chromu.

Jestli se vám přece jen zdá, že jsou radiátory neefektivní, možná by vás zajímali podlahové konvektory, zabudované přímo do podlah, které jsou ideální pro vytápění rodinných domů. Jediné co uvidíte je nepatrná nášlapná mřížka vyráběná z mnoha materiálů- mědi, hliníku nebo dřeva. Nejvíce se umisťují pod francouzská okna, kde není možné umístit větší topná tělesa. Tento způsob vytápění vám uvolní prostor a hlavně ho příjemně a rychle zahřeje. Jsou vhodné do všech interiérů, snadno se čistí a vybírat si můžete z velké nabídky typů s provedení.

Alternativou těchto konvektorů, jsou ty které se umisťují na podlahu, takzvané otopné lavice, které se opět hodí k umístění nejen před francouzská okna ale i k proskleným plochám nebo nízkým parapetům. Tyto otopné lavice se vyrábějí v mnoha variacích, zaujmout by vás mohla konvektor s krycí deskou, na kterých si i pohodlně odpočinete. Deska se vyrábí z umělého kamene, masivního dubu nebo buku.

Další variantou konvektorů jsou nástěnné, které zaručují hospodárný provoz, rychlý nástup tepla a vyšší výkon při menších rozměrech. Jsou velmi moderní a jejich montáž je jednoduchá. Velmi se hodí pro rodiny s malými dětmi, o jejich povrch se nepopálíte.

Aby jste se cítili příjemně a pohodlně, je teplo v domácnosti důležité. Vybírat můžete z mnoha výrobků, které vykazují jednoduchostí, úsporou i moderním stylem.

Text: Marie Vendelbergerová
Foto: homedit.com, alfatopeni.cz, h2oheating.com, lico.cz

13.9.2013 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist