Zahřejte se exotickou podívanou: Hotely napříč světem, co se vám budou zamlouvat!

Máte zimy po krk a nejraději byste odletěli strávit několik prosluněných dní do míst, kam se přestěhovaly i sluneční paprsky? Co takhle si letošní dovolenou vybrat podle hotelu. Představíme vám ty nejoblíbenější ze všech, které vyhodnotili turisté na Tripadvisoru. Garantujeme vám, že jakmile tu krásu spatříte, začnete balit kufry!

Umaid Bhawan Palace Jodhpur – Indie

Na první pohled (z dálky) vás napadne, že je podobný parlamentu v Budapešti, na ten druhý vás mysl zavede do indické pohádky. A už ze samotného názvu vyplývá to nejdůležitější – je to zkrátka palác, a to doslova. Jeho stavba trvala úctyhodných 15 let, během které vzniklo 347 místností, a primárně byl postaven pro královskou rodinu. Tyčí se vysoko nad pouští města Jodhpur a může se pochlubit několika akry pěstěných a stále zelených zahrad.

Hotelový palác je vystavěn ve stylu art deco, ve kterém se poté mísí západní a východní architektura. Co takhle prožít noc na indické půdě, zahrát si squash na mramorem obložených hřištích a nechat odplavit stres v bazénech, co působí jako veřejné lázně? My bychom si to opravdu nechali líbit.

Shinta Mani Resort – Kambodža

Tato dálkou vonící země rozkládající se mezi Thajskem a Vietnam působí jako magnet na turisty z celého světa. Tajemstvím opředená Kambodža totiž láká na bájné chrámy, zlaté pagody, u kterých návštěvnicí pravidelně mačkají spoušť, na vlny v Thajském zálivu a netradiční náboženské obřady.

A co se týká ubytování, vsaďte na prověřenou klasiku těch, co toto místo navštívili a zamířili do hotelu Shinta Mani Resort. Zaručí vám čtyřhvězdičkový komfort na způsob butikového hotelu navozující pocit domova, což se v hotelové branži vidí zřídkakdy. Bill Bensley – hlavní architekt rekonstrukce, dal tehdejší podobě komplexu nejenom novou modernější tvář, ale především duši, na kterou Shinta Mani Resort vábí. Z hotelového pokoje na vás dýchne okázalý styl ve svěžím podání s ohledem na detaily, jež jsou brilantně dotaženy do konce. Výhodou je také blízkost k proslulému kambodžskému chrámu Angkor Wat a nádherná zahrada.

Maledivy – Mirihi Island Resort

Představte si nekonečný oceán hrající všemi odstíny modré přecházející v tyrkysovou, na kterém „vyrostly“ dřevěné bungalovy se střechou z palmového šustí, jež s ostrovem spojuje dřevěný můstek. Přesně tak vypadá nejenom ráj, ale také oblíbený hotelový komplex na Maledivách Mirihi Island Resort. Můžete si vybrat, zda přespíte v soukromé vile na pláži či dáte přednost bungalovu nebo luxusnímu water suite nad oceánem s terasou. Pokoje jsou nabité aurou optimismu, lehkostí tropického ráje a designovým nábytkem, kde převládají barvy hladiny moře a nekonečných slunečních paprsků.

A když k tomu přičteme vstřícný personál s širokým úsměvem na tváři, výtečnou kuchyni a nevšední každodenní panoramata, co se vám naskytnou, dojdete k závěru jako cestovatelé na Tripadvisoru, že právě sem se stojí za to vrátit.

Text: Lenka Zelnitiusová
Foto: Umaid Bhawan Palace Jodhpur, Shinta Mani Resort, Mirihi Island Resort

9.2.2016 1:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist