Zahradní nábytek: trendy v roce 2009

Zajímá vás, jakými směry se bude ubírat segment zahradního nábytku v sezóně 2009 a které trendy budou letos nejvýraznější? Jak vlastně vypadá „móda“ zahradního nábytku?

Z průzkumu trhu, kterému se přirozeně obchodní a výrobní firmy věnují vyplývá, že tak, jako již v minulém roce , bude i letos zřejmě oblíbený nábytek s výplety, který má šanci stát se jasným trendem. Silnou pozici si zachová dlouhodobě oblíbený hliníkový a kovový nábytek. Zaznamenáváme také nárůst popularity subtilního nerezového nábytku.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Hojně diskutovaná ekonomická krize se např. podle obchodního ředitele předního výrobce zahradního nábytku f. Ktettler Martina Homolky trhu se zahradním nábytek vyšších cenových kategoriích výrazněji nedotkne: „…zájem o kvalitní zahradní nábytek u nás i letos poroste a bude to právě kvalita ruku v ruce s originalitou a zárukami, čeho si zákazník bude všímat přednostně. Lidé chtějí koupit nábytek na celý život, proto si více vybírají a kladou důraz na nadstandardní služby a garance.“

Inspirativní fotogalerie zahradního nábytku

Trend č. 1: Výplety jsou krásné i praktické

Vzdušné výplety si získaly oblibu již loni, letošní sezónu však zcela ovládnou. V podstatě jsou nástupcem ratanového nábytku, který ovšem nedokáže tak dobře odolávat vlivům počasí.
Důsledkem rostoucího zájmu zákazníků je širší výběr vyplétaných sestav. Zatímco ještě v loňské sezóně byly vyplétané sestavy spíše exkluzivnější záležitostí, letos si zákazníci mohou vybrat ve všech cenových kategoriích.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Hliníkový nábytek v nových designech vs. nadčasový kovový nábytek

Tradičně silnou pozici si v široké nabídce zahradního nábytku udržuje kovový a hliníkový nábytek. Hliník je vděčný materiál designérů, nabízí totiž nepřeberné možnosti tvarů a kombinací s dalšími moderními materiály.

Kovový zahradní nábytek

Takto řešený nábytek prošel velkým vývojem ve stylu módních vln minulých desetiletí. V segmentukovového nábytku je však u zákazníků trvale oblíbená spíše nadčasová klasika. Významnou součástí sortimentu kovového nábytku je nábytek z nerezové oceli, který byl v posledních letech spíše na ústupu. Nízkou poptávku způsobovala mj. jeho cena – na trhu byly k dispozici masivní drahé výrobky. Designéři proto přišli se subtilnějším, na materiál méně náročným nábytkem, který je levnější a působí lehčím dojmem.

Dřevěný nábytek: návrat teaku

Odvětví dřevěného nábytku se dlouhá léta vyvíjelo. Pro dosažení dlouhodobé kvality a zachování životnosti dřevěného nábytku je nutné použít kvalitní materiál, a firmy tak usilovně pracovaly na vývoji technologií ošetření přírodního materiálu. Na trhu existují také nové technologie zpracování akátového dřeva Rotimber, které po náročném technologickém procesu úpravy překonává svými vlastnostmi i přírodní teak, a produkty ze dřeva Rotimber si tak získávají velké uznání.

S poduškami každý den jinak

Stále rozšířenější praxí je, že si zákazníci k novým sestavám pořizují podušky ve dvou (či více) odlišných designech. Možnost převléknout zahradní nábytek podle příležitosti je v letošním roce očekávaným trendem.

Novinkou na trhu jso  podušky s termoregulační schopností založené na technologii Outlost firmy Kettler, která tlumí dopad teplotních výkyvů na lidský organismus. Mikroskopické kapsle Outlast natištěné na tkanině odebírají teplo. Toto přebytečné teplo je v případě potřeby přijímáno tělem a výsledkem je vyrovnané klima, tzn. méně se potíme a také méně vnímáme chlad. Není nám tedy ani horko, ani zima – člověku je zkrátka příjemně.

Red.
Foto: Kettler

24.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist