Zahrada v okně – inspirujte se

Podzim udeřil pořádnou silou, a proto nám nezbývá nic jiného, než začít přemýšlet (pokud jste to již neudělali) co s květinami v květináčích a nádobách. Jak je naaranžovat tak, aby měly dostatek světla, a přesto nám neubíraly místo? Máme pro vás pár tipů.

120760-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Podzim je čas, kdy pomalu přestěhováváme květiny ze zahrad do teplých domovů. V případě, že jste si posteskli, že se budete muset některých květin v nádobách vzdát, protože pro ně prostě nemáte místo, pak zadržte. Možná vás některé naše fotografie inspirují.

Máte-li v domě pokoj, kde tak často neotvíráte okno, nebo rádi jedno ze dvou obětujete, pak si kupte skleněné poličky a připevněte je na rám jednoho z nich, tak jako na fotografii. Poličky budou zatíženy, proto umístěte po obou stranách podpěry, abyste měli jistotu, že váhu vydrží. Květinypak rovnoměrně rozmístěte tak, aby vám mohlo do místnost proudit denní světlo.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Ozdobné držáky jsou další zajímavou volbou. Opět se při jejich umístění volí okenní rám. Na jeho plochu se ale vejdou dvě květiny po obou stranách. Do držáků jsou vhodné květiny, které  nepotřebují velké množství vláhy. Máte-li pod oknem radiátor snažte se držáky vytočit co nejvíce od okna, aby největší proud tepla květiny míjel.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

Jako krásná a živá dekorace k ozdobným držákům slouží pnoucí květiny, které můžete vést okolo celého okna a tím zvýraznit vaší okenní zahrádku. Stačí vám na to pár hřebíků a provázek. Provázek natáhnete podél okna, nebo můžete vyzkoušet i nejaké komplikovanější tvary. Květiny se budou po provázku pnout a vytvoří tak nádherný zelený ornament. Podívejte se na další inspiraci ve fotogalerii.

Sabrina Harisová
Foto: gardendesign.com

3.11.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist