Zahalte radiátor do nového hávu!

Blíží se zima a nastává tak čas, kdy zase začne fungovat váš radiátor. Zahalte ho do nových barev! Uděláte tak ze starého, nutného a mnohdy nepříliš vzhledného kousku v bytě originální designový doplněk. Je to jednoduché, stačí mít je trošku fantazie. Anebo trochu inspirace, a ta je přesně tady!

Pokud máte pokoj laděný do jedné barvy, není nic jednoduššího než stejnou barvou namalovat i radiátor. Vůbec to ale nemusí být jediné řešení, jak místy nepěkný doplněk v bytě zatraktivnit.

Kromě úplně kontrastních barev, originálních proužků nebo jednotlivých barev, které přecházejí navzájem do sebe jako barvy duhy, můžete radiátor i doslova pokreslit. Motivů je bezpočet, přesně tolik, kolik si vymyslíte. Zkuste třeba květiny nebo jednoduché ornamenty, čtverce, kolečka. Velice působivá je výrazná barva na původním bílém podkladu, můžete ale radiátor natřít i jednou barvou a na ni pak malovat jinou.

Nenápadná barva nebo naopak kontrast?

A pokud naopak nechcete, aby radiátor v bytě příliš vyčníval a poutal pozornost, zahalte ho do nenápadné barvy, která bude korespondovat se zbytkem interiéru. Původně bílé topení tak nenápadně skryjete před světem, aniž byste jej přímo a doslova zakrývali.

Topení – velká inspirativní fotogalerie

Dejte pozor na to, jaký typ barvy zvolíte. Raději přímo v prodejně oznamte personálu, že hodláte barvu použít na radiátor – tedy na materiál, který se bude více či méně rovnoměrně zahřívat a často bude jeho teplota dosahovat vyšších stupňů.

Pozor na typ barvy

Nekvalitní nebo nevhodná barva by mohla po zahřátí stéct nebo se slít s jinými barvami dohromady. Možná bude třeba radiátor po nabarvení nalakovat. Mohlo by se vám pak totiž stát, že pokud dáte na topení sušit tričko, přenesete si vzor z radiátoru na hruď.

Zvýraznit jednoduché tvary radiátoru je vždycky jednodušší než se snažit topení zakrýt, i když i to je řešení, pokud to zvládnete s elegancí. V zimě nicméně bude třeba, aby ho nic nepřekrývalo a nebránilo tak teplu postupovat dál do místnosti. Takže nabarvit topení originálními barvami vypadá jako výborné řešení, jak se s typickou součástí panelových domů vypořádat!

Martina Gajdošová
Foto: houzz.com, thewallpanellincompany.co.uk, casaonline.co.uk, homedesignfind.com, designcrisis.com, designindulgences.com

2.11.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist