Začneme si místo chatek pořizovat prefabrikované domky?

Nedostupnost vlastního bydlení, zdlouhavé a složité stavební řízení, stoupající ceny materiálů i stavebních prací jakož i nedostupnost řemeslníků nutí lidi hledat alternativní možnosti bydlení. Cestou mohou být třeba prefabrikované kontejnerové domy.

15-1-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: VIPP

Inspirovat se můžete třeba na severu. Možná byste od Dánů čekali spíše dřevěnou chatičku. Nicméně společnost VIPP má letité zkušenosti s výrobky z oceli, a tak tentokrát vsadila na její kombinaci se sklem. Dodává tedy domek na klíč, a to skutečně se vším všudy.

Přístřeší a přesto hotový dům

Výrobci svůj produkt označují prostým názvem Shelter (přístřeší). Je to možná právě proto, že připomíná různé experimentální objekty, které bývají vyrobeny z přepravních kontejnerů. Jedná se o téměř pravidelný kvádr, který má uvnitř dvě podlaží. Je na něm však jedna velká zajímavost. Jeho stěny jsou převážně skleněné, takže máte dojem, že trávíte svůj čas nepřetržitě v přírodě. Proto se také objekt hodí spíše k rekreaci.

Výroba trvá přibližně půl roku. Během té doby si můžete vybrat zasíťovaný pozemek, na který se vejde objekt o ploše 55 m². Pokud je to někde v přírodě, blízko lesa, rybníka či alespoň potoka, je to ideální. Neboť právě to je pro většinu z nás místo, kde si odpočineme a načerpáme novou energii.

Doma v přírodě

Možná je v tom trochu nadsázky, ale v podstatě jde opravdu o to, že díky velkým skleněným tabulím, které vytvářejí nenásilný přechod mezi vnějším a vnitřním prostředím, jste vlastně stále v zajetí přírody. Tomu je přizpůsobený i design interiéru, který si klade za cíl, nerozptylovat vaši pozornost, neupoutávat, ale zůstávat spíše jako doplněk na pozadí.

Právě proto je laděný do antracitově černé. Pouze sanita a textilie jsou naopak v přírodní světlé barvě. Přesto nepůsobí celkový dojem stísněně. Příčky mezi místnostmi jsou totiž nahrazeny prosklenými posuvnými dveřmi, takže vzniká dojem nekonečného prostoru.

Designéři ale samozřejmě nezapomněli zachovat potřebné soukromí v koupelně a ložnici. Ta je však ve druhém podlaží, takže sem proudí dostatek světla proskleným stropem. A pokud si vyberete pro svůj domek místo mezi korunami stromů, můžete si přímo z postele užívat nenapodobitelnou scenérii větvoví a plujících mraků.

 

14.3.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist