Záclona, či závěs? Jak je pověsíme?

Závěsné systémy na záclony a závěsy už dávno nezahrnují jen klasické garnýže. Výběr je daleko širší, a to jak z hlediska samotné technologie, tak materiálu či designu. Dnes už i závěsný systém může být dekorací a lze jej dokonale sladit se vzhledem celého interiéru.

134518-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Nestárnoucí klasika

Klasické garnýže jsou samozřejmě stále k dostání, a to v podobě buď jednoduché, nebo dvojité, kde je tyč na záclonu i závěs. Výběr je možný z mnoha barev od bílé přes nejrůznější druhy dřeva až po černou, oblíbené jsou i nerezové či železné. Jedná se o řešení zřejmě nejlevnější. Jejich nevýhodou může být větší vzdálenost zavěšené záclony a závěsu od okna.

Kolejničky

Kolejničky představují modernější a velmi flexibilní závěsný systém vhodný do jakéhokoliv interiéru. Vyrábí se ve variantě s úchyty kolmo do zdi, nebo ploché přímo na strop, a to jak s krycí lištou tak bez ní. Lze je zapustit do sádrokartonového podhledu, takže jsou prakticky neviditelné. I zde si můžete vybrat z množství materiálů od dřeva přes plast až po hliník, navíc si můžete zvolit, zda chcete kolejničku jednodrážkovou, dvoudrážkovou nebo zda využijete třeba tři drážky. Záleží jen na vašich finančních možnostech a přáních. Dokonce existuje i systém, kdy je kolejnice vybavena soustavou provázků, která umožní její spuštění a tím snadné sundání či pověšení záclon a závěsů. Výhodou kolejnic je také to, že mohou být nainstalovány do oblouku, takže krásně opíší i různé výklenky a niky.

Elegantní ozdoba

Pokud zvolíte kovové záclonové tyče, můžete je ozvláštnit pomocí neobvyklých koncovek, které samy o sobě místnost ozdobí. Vyrábí se v řadě odstínů patiny, ale také v odstínech bílé či slonovinové.

Neobvyklé rarity

Pokud toužíte opravdu po něčem originálním a nemáte hluboko do kapsy, nechte si vyrobit originální ručně kované tyče nebo sáhněte po skleněných záclonových tyčích značky GLASS.

Text: Zuzana Šimmrová
foto: bytovedoplnky123.cz, styltex.cz, gardinia.net, Pinterest, Profimedia

26.8.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist