Zabydlete se v létě venku!

Ze zahradního nábytku se stala designová záležitost. Už se dávno nemusíte spokojit (jak jsme to v době reálného socialistického nedostatku čehokoliv znali) s dřevěnou lavicí, stolem, který dosloužil uvnitř domu, a nějakou židlí k tomu, eventuálně nestabilními a fórovými plastovými výrobky. Venkovní nábytek je z materiálů nové generace, kovu, ze dřeva nebo třeba i z mramoru.

04_horm_alieno_ripples_1835-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Salone Internazionale del Mobile Milano

Často má obojetnou funkci, je pečlivě čalouněný, a neudělá ostudu ani v interiéru. Barevný moc není, na to máte polštáře, plédy, nádobí, květiny ve váze. A léto, za kterým přicházíte pobývat pod širou oblohu (nebo pod pergolu) je samo o sobě pestré dost.

O čem přemýšlet

Jinak asi budete volit, když chcete pořídit sezení na terasu, která se prolíná s domem, jiný nábytek potřebujete k bazénu, nebo jen tak do zahrady. Jednoduše řečeno – čím blíž je nábytek domu, tím by měl být propracovanější a kvalitnější, abyste si mohli vytvořit prodloužený interiér, ve kterém je pohodlně a dobře.

Podmínkou je samozřejmě terasa krytá, kde se dá večeřet i při vlahém dešti, a kde nábytek, do nějž investujete větší částku, vydrží déle pěkný, aniž by se pořád stěhoval a zakrýval.

Běžné je čalounění, a to ochranu potřebuje. Už několik let tvoří španělská designérka Patricia Urquiola série krásných tkaných souprav pro léto, jejichž základem je indiánská postel a matrace na povalování na terase, v zahradě, u bazénu. Patří k tomu i koberečky, polštáře, plédy. Podívejte se na odstíny, které už jsou na světě.

K vodě hlavně jednoduchost

U bazénu jsou pořád nejvhodnější lehátka, kterým neublíží voda, plastové židle a křesílka.

Také zábrany proti slunci, případně lehké stany, kam se můžete uložit do chládku. Neměla by chybět venkovní sprcha a také dobré osvětlení, které usnadní koupání pozdě večer a v noci.

Součástí pobytu venku je dneska už celkem běžně letní kuchyně, vaření a stolování mimo dům. Ale o tom zase jindy. Teď se podívejte, jaký letní nábytek nabízelo zjara na Salonu nábytku Milano.

10.6.2019 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist