Zábradlí

V první řadě je nutné si uvědomit, proč vlastně zábradlí potřebujete a jaké na něj máte nároky. Zábradlí totiž může plnit nejen bezpečnostní, ale i estetickou funkci a je škoda tuto příležitost nevyužít.

Bezpečnost především

Na první místo klademe vždy bezpečnost. Každá konstrukce by měla splňovat normu danou platnou vyhláškou o technických požadavcích na stavby. Normované požadavky se samozřejmě liší podle účelu, pro které je zábradlí zřizováno, a podle umístění. Před realizací je vhodné zjistit všechny aspekty, které by měly být dodrženy.

Nezůstávejte při zemi

Dalším souvisejícím krokem je volba materiálu. Zde se konečně otevírá prostor pro kreativitu. Nebojte se inspirovat osvědčenými triky našich předků a kombinujte původní materiály třeba i s těmi úplně moderními. Odjakživa bylo pro zábradlí využíváno dřevo, kámen a kov. Později se připojil beton, tvrzené sklo, pevný plast. Každý materiál má své výhody i nevýhody a je nutné zohlednit, jakým vlivům bude zábradlí vystaveno. Podle toho nakonec zvolte i finální povrchovou úpravu. Vyrazte do ulic, zastavujte se, porovnávejte, představujte si, diskutujte s dodavateli.

Využijte efektů

Zábradlí v jednodušším stylu doslova rozsvítí vhodné podsvícení. Technologie LED osvětlení se dá kombinovat se všemi druhy materiálů. Decentně působí podsvícení dřevěného zábradlí, naopak výrazněji se projeví LED pásy ve spojení se sklem a kov světlo odrazí do prostoru. Nezapomeňte si pohrát i se světelnými odstíny.

Gabriela Šedivcová
Foto: pinterest.com

28.1.2015 12:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist