Zabezpečte dům před dovolenou

Sezóna letních dovolených je každoročně obdobím, kdy dochází k většímu počtu vloupání do domácností. Opuštěné byty a rodinné domy totiž pro zloděje představují lákavý cíl.

Neměli byste proto zapomínat na základní bezpečnostní opatření. Jejich dodržování Vám pomůže několikanásobně snížit riziko vloupání. Před odjezdem zavřete všechna okna a zamkněte vstupní dveře. Nezapomeňte ani na zadní vchod, sklepní okna nebo průchod do domu z garáže.

Důležitá je také kvalita zamykací vložky. Zamčené dveře vybavené pouze obyčejnou stavební vložkou zloděje zdrží pouze na pár okamžiků. I méně zkušení zloději totiž znají řadu způsobů, jak ji rychle a nenápadně poškodit a nebo odemknout i bez klíče. Do vstupních dveří proto rozhodně nepatří.

Pro bezpečné dveře je potřeba pořídit kvalitní bezpečnostní vložku alespoň ve 3. třídě bezpečnosti. Doporučit lze například zamykací vložky CISA, které nabízí několik bezpečnostních a cenových úrovní.

Výborný poměr ceny a kvality představuje CISA C3000 S (cena kolem 1500 Kč) ve 3. bezpečnostní třídě, která navíc poskytuje odolnost proti všem hlavním technikám zlodějů i proti neoprávněnému kopírování klíče.

Současnou špičkou na trhu bezpečnostních vložek je pak CISA AP4 S (od 3000 Kč) se speciálními důlkovými klíči. Certifikována je ve 4., tedy nejvyšší běžně používané bezpečnostní třídě. Díky řadě technických prvků je chráněna před poškozením, odemknutím bez příslušného klíče i před kopírováním klíčů a neporadí si s ní ani zkušení zloději.

Jestliže také odjíždíte na dovolenou, ujistěte se, že zamykací vložka ve Vašich dveřích je skutečně bezpečnostní. V případě pochybností se raději poraďte s odborníkem. Navštívit můžete například KLÍČOVÉ CENTRUM, které se specializuje na zabezpečení domácností a je také exkluzivním dodavatelem vložek CISA.

12.6.2018 3:14 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist