Za koupelnu už se nemusíte stydět. Spojte ji s ložnicí, jak velí oblíbený trend

Mít koupelnu co nejblíže ložnici je velmi praktické. U koupelen umístěných přímo v ložnici můžeme o praktičnosti diskutovat, ale existují situace, kdy je spojení těchto dvou místností vyloženě žádoucí. Jsou také různá řešení, jak je propojit.

shutterstock_1226568868-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: shutterstock.com

Důvodem, proč se koupelny stále častěji stávají součástí ložnic, je jejich stále propracovanější design. I když toto řešení bylo dříve k vidění především v hotelových pokojích, postupem času se prosazuje i v běžném bydlení, protože současné koupelny mohou být opravdu krásné.

Koupelnu není třeba skrývat

Praktická stránka koupelny v blízkosti ložnice funguje již řadu let nejen v bytech, ale i rodinných domech. Postupně se ale z koupelen stává designový prvek, který není potřeba v interiéru skrývat, ale naopak se propojuje s místností na spaní, ať už je to ložnice, či pokoj pro hosty. Tomuto trendu se tak přizpůsobují i dispoziční řešení nových bytů a domů.

S tím souhlasí i designérka Barbora Burešová: „I zařízené byty či domy se tomuto trendu přizpůsobují. V případě rekonstrukcí koupelen se často přihlíží i k jejich propojení nebo přiblížení k ložnicím či dětským pokojům. Klienti stále častěji zvažují i instalaci vany přímo do prostoru ložnice nebo oddělení prostor koupelny od ložnice prosklenými stěnami či dveřmi.“

Jak koupelnu do ložnice začlenit?

Existuje několik variant, jak může koupelna v ložnici vypadat.

V případě probourání stěny do stávající koupelny se prostor nechává zcela otevřený, nebo je koupelna jen částečně prosklená, případně se vybraný prvek, jako je například vana nebo toaletní koutek s umyvadlem, zakomponuje přímo do místnosti ložnice.

Čtěte také:

Takové spojení s sebou přináší nejen nový pohled na koupelnový prostor, který není ukrytý za zavřenými dveřmi, ale naopak se stává otevřenou místností, do které proudí denní světlo.

Solitér, jako je například vana, která je umístěná zcela v prostoru ložnice, pak umožňuje při koupeli výhled z okna nebo sledování televize.

Další variantou je oddělit koupelnovou část příčkou a nechat otevřený široký průchod. Ten lze opatřit například posuvnými dveřmi.

Kdy také zvažovat?

Podle průzkumu společnosti Lightway více než 20 % lidí postrádá v koupelně denní světlo. Propojení koupelny s prostorem ložnice tak umožňuje elegantní řešení, jak tento problém řešit.

Propojení těchto dvou místností je tak bezesporu velmi komfortní a pohodlné. Stejně tak, jako je naprosto obvyklé spojení obývacího pokoje s kuchyní, je možné, že trend propojení koupelny a ložnice brzy dosáhne statusu „běžné“.

Na různé možnosti propojení koupelny a ložnice se podívejte v naší fotogalerii:

text: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce, foto: shutterstock.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist