Za chvíli jdou děti do školy. Nezapomeňte jim připravit pokojíček

Školní rok už pomalu klepe na dveře a patříte-li mezi rodiče budoucích prvňáčků, ale i školáků či studentů, máte nejvyšší čas na to, abyste se rozhlédli po pokojíčku a provedli potřebné změny. Pro vaše děti je dětský pokoj „královstvím“, a tak byste jim měli vytvořit útulný prostor, který zároveň plní veškeré požadované funkce. V pokoji by neměl chybět prostor pro odpočinek i místo na hraní a učení.

6ikea-pohovkaph160077-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: IKEA

Elegantním řešením je variabilní nábytek

Už při výběru nábytku byste měli přemýšlet nad tím, že potřeby dětí se v průběhu let mění a s tím i požadavky na vybavení pokoje. Dobrou volbou je rostoucí nábytek nebo variabilní systémy, které nabízejí širokou škálu možností a jednotlivé kusy lze obměňovat podle potřeby.

Nesnažte se dětský pokoj vybavit nadčasovými kousky, které by dlouho vydržely. Vaše dítě spíše ocení prostor, který bude zařízený úměrně jeho věku a osobnosti. Proto jsou stále populárnější variabilní systémy.

V pokojíčku školáka či studenta by neměly chybět psací stůl s výškově nastavitelnou židlí a klasické jednolůžko. Díky „chytrým“ systémům tak můžete vytvořit pro vaši ratolest prostor přímo na míru. Děti mají v tomto věku už určitý styl a názor, a tak si je můžete přizvat jako poradce pro výběru barev a doplňků a vytvořit z obyčejného dětského pokoje království malé princezny nebo udatného rytíře.

Starší školáci nesnášejí nudu

Větším dětem uděláte radost originálním vybavením se zábavnými prvky. Vsaďte na barvy a jednoduché tvary, které však nepostrádají určitou hravost. Mohou to být například věci jednoduchých tvarů, jako je například vejce, oko nebo monokl, které se v interiéru v různých podobách opakují.

Teenager se chce odvázat

Puberťákům už samozřejmě drobné hříčky v podobě lampiček a koberečků připomínajících vejce nebo oko už nestačí. Chtějí pokoj, který bude in. Při jeho zařizování je většinou potřeba se inspirovat oblíbenými hrdiny z filmů či komiksů a nebránit teenagerovi v pořízení doplňků podle jeho momentálního vkusu. Ostatně – žít tam bude on, nikoli vy, tak si ani nesnažte představit, zda byste se v prostoru s takovými dekoracemi cítili dobře.

Nebraňte mu ani v divokých barvách či tmavých odstínech. Nezařizujete si obývák, ale vybavujete pokoj dospívajícímu dítěti, které ho chápe jako prostor k sebevyjádření. Takže neřešte plakáty, tapety, potištěné textilie ani černé stěny. Váš potomek si své hájemství stejně nenechá vymluvit. Výhodou však je, že ho tento vkus časem zcela jistě přejde.

23.8.2021 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist